W tym tekście, postaramy się Państwu przybliżyć historię znanej i legendarnej, amerykańskiej marki. Miliony par butów, podniosła historia, tysiące reklam z największymi znakomitościami światowego sportu toteż jedynie parę z osiągnięć owej instytucji. Odcisnęła osobiste znamię w historii sportu, zmieniła bieg historii, ulepszyła styl życia wielu ludzi na całym świecie. Posiada największe przychody spośród wszelkich firm odzieżowych na świecie, natomiast jej nazwę kojarzy prawie 99% ogólnoświatowej populacji.

Dobrze, już nie będziemy dłużej utrzymywać Państwa w niepewności. Naturalnie mowa o instytucji produkującej najlepsze buty na świecie. Tak samo dla sportowców jak i pospolitych ludzi, firma owa zjednała sobie miliony postaci na całym świecie. Buty Nike, bo oczywiście o owej firmie cały czas mówimy, może poszczycić się historią, której brak większości innych firm na świecie. W toku wyłącznie czterdziestu lat, spowodowaliby rewolucje w konfekcji sportowej a też codziennej. Z malutkiej, jednoosobowej firmy sprzedającej Japońskie buty, przekształciła się w ogólnoświatowego dostawce sportowej garderoby. W niniejszej specjalizacji, fabryka ta od kilku już lat wiedzie monopol na większość legendarnych sportowców. Również mózgi owej firmy, pierwszy raz w historii, stworzyli reklamę adresowaną, z zastosowaniem słynnych sportsmenów. Także „umowa na wyłączność” podpisywana ze sportowcami, to wymysł rzeczonej firmy kilkanaście lat temu. Aktualnie, bodajże żaden reprezentant młodzieży na całym świecie, nie wyobraża sobie swojej garderoby bez obuwia czy też innej części odzieży tej firmy. Krótka, lecz jakże doniosła historia, toteż wzorzec zaradności szefa firmy. Dopiero cztery lata temu, udał się na słuszną emeryturę, zaś w trakcie czterdziestu lat swojej pracy, ewoluował z biednego młodzieńca ze stoiskiem na jarmarku, do biznesmena prowadzącego monopol na światowym rynku sportowym. Ta amerykańska firma, została uznana przez mnóstwo branżowych magazynów, natomiast w minionym roku, ku zaskoczeniu wszystkich, powszechne ugrupowanie sportowców uhonorowało niniejszą markę swoim pucharem „fair play”.

Faktycznie więc, jeżeli trzymamy w szafie, bądź kupujemy synowi lub córce towary owej firmy, mamy w posiadaniu olbrzymi kawał historii globalnego, nowożytnego sportu.