Muzyka bez ZAiKS

Muzyka stanowi nieodłączne tło w wielu lokalach użyteczności publicznej, w kinach, restauracjach, galeriach handlowych, różnorakich sklepach czy w poczekalniach.
Niestety wielu przedsiębiorców zniechęcają wysokie opłaty licencyjne pobierane za publiczne odtwarzanie muzyki w lokalach. Ratunkiem dla nich jest muzyka bez ZAiKS, oferowana na portalach internetowych lub przez inne podmioty dystrybucyjne. Podmioty takie oferują dostęp do muzyki zwolnionej z opłat licencyjnych za niewielką, przystępną opłatą. Muzyka taka nie różni się znacząco od utworów popularnych wykonawców, a co ważniejsze, w ofercie możemy spotkać rozmaite gatunki muzyczne – od muzyki relaksacyjnej, poprzez jazz, muzykę dyskotekową czy pop. Odpowiedni rodzaj muzyki można odtwarzać w zależności od miejsca, w którym muzyka ta ma zostać wykorzystana.
Muzyka taka może być pobrana w postaci plików muzycznych i odtwarzana z pendriva lub nagrana na płytę CD. Można także skorzystać ze stacji radiowych oferujących taką muzykę w programie.