Uprawa konopi indyjskiej w celach leczniczych jest coraz częściej poruszanym tematem. Znajduje on zarówno zwolenników jak i przeciwników dlatego tak ważne jest rzetelne krzewienie wiedzy i faktów na temat uprawy tej rośliny.

Jednym z najpopularniejszych sposobów uprawy marihuany w naszym klimacie są nasiona feminizowane. Są to specjalnie przygotowane paczki nasion, które błyskawicznie pozwolą każdemu na uprawę swojej ulubionej odmiany konopi. Walory każdej odmiany ujawnią się już w pierwszych kiełkach dlatego nie jest konieczna długotrwała uprawa w celu uzyskania jak najlepszej jakości rośliny. Nasiona feminizowane nie mają wysokich wymagań odnośnie uprawy. Wykiełkują nawet w przeciętnie przygotowanych pomieszczeniach, jeśli tylko zapewni się im odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.

Marihuana może być uznawana za używkę i za lek. Dlatego ludzie powinni zdecydować sami, czym jest dla nich ta roślina. Aby podjęli słuszną decyzję należy umożliwić im na zdobycie jak największej wiedzy na ten temat.