Jeżeli nasza praca jest siedząca, albo intensywnie uprawiamy sport często przydaje się nam masaż. Naturalnie są to inne masaże. Inaczej masowany będzie pracownik korporacji, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przed komputerem, a inaczej potraktowany zostanie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia przykurczonych więzadeł.

Wybierając się na masaż, dobrze wiedzieć, że nie każdy może być dla nas odpowiednio dobrany. Masaż sportowy stworzony jest dla osób rzeczywiście forsujących swój organizm. Charakteryzuje się sporą siłą i jest bardzo energiczny. Doradzany jest właśnie zawodowym sportowcom lub osobom, które źle oceniły swoją kondycję i mówiąc najprościej nabawiły się zakwasów. Nie wystarczy nawet masażer, samodzielnie zastosowany w domu.. Dla przyszłych sportowców: polecany sprzęt fitness.

Jeśli nie mamy wolnej przestrzeni i przede wszystkim środków na kupno fotela zostaje nam jeszcze jedno wyjście. Maty masujące są rozwiązaniem przystępnym praktycznie dla każdego. Dość niedrogie, możemy je położyć na fotelu, lub na ziemi. Nie zajmują miejsca, bo wyciągamy je tylko na czas masażu, są łatwe w obsłudze i działają podobnie jak każdy inny przyrząd do masażu. Naturalnie sprawdzajmy to, czy są w odpowiedni sposób zrobione, czy przewód został dobrze zamocowany – by nie odpadł po kilku użyciach.

Dla osób, które nie powinny trenować intensywnie, tworzone są masaże z wykorzystaniem takich sprzętów i narzędzi jak platforma wibracyjna. Pobudza mięśnie podczas specjalnych treningów wibracyjnych.

Masaż to doskonały sposób na relaks dla wszystkich. Niezależnie od tego jaki tryb życia prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie napięte z powodu stresu, albo intensywnych ćwiczeń.