Rynek wtórny

Zakup „używanego” mieszkania to dużo szybsza inwestycja. Można ustrzelić całkiem dobrą okazję w centrum miasta, a przeprowadzka to tylko kwestia odebrania kluczy. Często zdarza się, że remont spokojnie można odłożyć w czasie i wystarczy jedynie odświeżyć nowe lokum. Tutaj też znika problem infrastruktury i osiedlowej zieleni.

Wielu doradców inwestycyjnych twierdzi, że większą wartość mają stare, ceglane kamienice niż betonowa płyta. Mieszkanie to inwestycja, warto więc mieć gwarancję, że kiedyś uda nam się z zyskiem je sprzedać.

Trudny wybór

Wybór ciągle nie jest łatwy, ale plany zakupowe trzeba dopasować do własnych możliwości. Wynajmujący mieszkania chętnie zamieszkają na swoim równolegle z pierwszą ratą kredytu. Ci, którzy nie muszą martwić się wysokim czynszem cudzego lokum, mogą spokojnie czekać aż nowy blok skończy się budować. Agencje nieruchomości mają jednak wiele ofert już gotowych osiedli i coraz rzadziej kupujemy „dziurę w ziemi”.

Kupno mieszkania z tynku wtórnego jest porównywalne z szybkim wynajmem, więc idealnie pasuje tym, którym zależy na czasie i własnym kącie. Tutaj łatwiej też przewidzieć wydatki, a to też jest kuszące.