Spider-Man: Mysterio’s Menance

Spider-Man nie jest postacią, która często pojawia się w grach komputerowych. Właściwie mało która postać ze stajni Marvela ma okazję znaleźć się w jakiejś grze. Ale wracając do naszego pajączka, to kiedyś pojawił się on w jednej, małej gierce na peceta, a ostatnio na konsolę PS2 wyszły dwie części gry z pajęczakiem w roli głównej. Teraz bohater pojawi się po raz kolejny, jednak nie będzie to konsola PS2, a bijąca rekordy sprzedaży i niesamowicie popularna konsolka Game Boy Advance. Gra będzie nazywać się Spider-Man: Mysterio’s Menance i jest jedną z dwóch gier ze Spider-Manem, które pojawią się na tę konsolkę (wcześniej można było w nie zagrać na Game Boy Color).
Za stworzenie gry weźmie się firma Vicarious Vision, która stworzyła wcześniej znakomitą Tony Hawk’s Pro Skater 2, a zostanie wydana pod skrzydłami giganta Activision.
Jako że gra jest, mimo wszystko, konwersją z wcześniejszej konsoli, a nie tytułem stworzonym specjalnie dla Game Boy Advance, nie będzie jakimś super hitem. Nie znaczy to oczywiście, że będzie gniotem. Autorzy postarali się, by przynajmniej w części wykorzystać większe możliwości nowej konsoli. Uwidoczni się to przede wszystkim kilkoma niezależnymi (oczywiście scrollowanymi) tłami, jakie zobaczymy za naszym bohaterem. Ma to sprawiać wrażenie głębi i podejrzewam, że na tak małym ekraniku, jaki posiada konsolka, doskonale się sprawdzi. Podrasowaniu uległa również liczba kolorów w porównaniu do GBC. Co ciekawsze, o ile otoczenie będzie składać się z kilku niezależnych teł, to postacie będą renderowane w 3D. Autorzy zapewniają również, że będą stworzone z setek klatek animacji, dzięki czemu mają się poruszać naprawdę realistycznie. Osobiście nie bardzo w to wierzę, ale skoro tak zapewnia sam Activison, to niewykluczone, że tak właśnie będzie.
Gra nie będzie się mocno różniła od poprzedniej części. Znowu będzie mnóstwo zabawy z pajęczą siecią, sporo skakania, prania przeciwników po mordach no i oczywiście tego, z czego nasz pajęczak jest najbardziej znany, czyli skoków i wspinania się po ścianach.
Gra nie będzie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Owszem, niektóre plansze będą proste i wystarczy tylko, by nasz bohater dokopał kilku przeciwnikom. Ale znajdzie się także kilka poziomów, w których trzeba będzie się trochę pomęczyć, ponieważ na niektórych planszach trzeba będzie wykazać się sprytem oraz zręcznością, by uwolnić zakładników zanim ci zostaną zlikwidowani przez pilnujących ich gangsterów.
O ile przejście danego poziomu może jeszcze okazać się w miarę łatwe, to starcie z bossem, który znajdować się będzie na końcu każdego levelu, takie proste już nie będzie. Trzeba będzie naprawdę sporo się naskakać, zużyć ogromne ilości pajęczyny i stracić sporo nerwów, by takiego przeciwnika pokonać. Oczywiście ci, którzy są zaznajomieni zarówno z komikami jak i serialem animowanym z naszym bohaterem w roli głównej, od razu rozpoznają wszystkich bossów, będą to bowiem czarne charaktery zarówno z komiksów jak i kreskówek.
Jeśli natomiast musimy przerwać na jakiś czas grę, to na pewno przyda się nam system kodów robiących za save’y. Po ukończeniu każdego poziomu dostajemy kod, dzięki któremu będzie można rozpocząć grę od tego miejsca, w którym ją zakończyliśmy.
Na koniec poinformuję jeszcze, że na wcielenie się w postać Spider-Mana nie trzeba będzie za długo czekać, bowiem gra pojawi się na rynku (amerykańskim) już we wrześniu. Będzie co robić na długich i nudnych lekcjach 😉