Czym jest baza pod makijaż?

Na całym świecie miliony kobiet codziennie robią makijaż. Nie wszystkie jednak sięgają po bazę. Dlaczego? Niewiele z nas wie, że jest to potrzebne. Skoro pod makijaż wystarczy podkład, to do czego potrzebna jest baza? Możemy ją traktować jako fundament. Dom bez fundamentów nie będzie trwały, prawda? To samo dotyczy makijażu.
Puder czy inny podkład może się zetrzeć, ponieważ nasza skóra w ciągu dnia się poci. Niekoniecznie widocznie, ale jednak. Natomiast baza, oparta jest na silikonie, który tworzy pewnego rodzaju warstwę ochronną. Dzięki temu nie zetrze się łatwo, a do tego pozwoli na lepsze rozprowadzenie podkładu.
Warto dodać, że bazy powinno się uważnie dobierać. W zależności od naszej skóry oczywiście. Istnieje kilka rodzajów baz – bezbarwne i kolorowe, rozświetlające i matowe. Warto wypróbować kilka i wybrać odpowiednią bazę dla siebie.
Baza pod makijaż nie jest pozbawiona także wad. Przez tą ,,warstwę ochronną” dość mocno obciąża skórę. Z resztą tak jak większość kosmetyków stosowanych do makijażu. Warto więc pamiętać o zmywaniu go, gdy tylko przestanie być nam potrzebny oraz o dokładnym oczyszczaniu skóry, w trosce o naszą twarz.