Horoskopy to nieodłączny element magazynów dla kobiet. Praktycznie niektóre czytelniczki zaczynają przeglądać magazyn właśnie od działu z horoskopem na tydzień lub miesiąc. Skąd zatem bierze się ich tak wysoka popularność? Czy można sądzić, że horoskopy na prawdę się spełniają? A może są to po prostu zwykłe bzdury, które mają na celu naciągnąć naiwne osoby?

Astrologia to nauka, która ma swoje korzenie tysiące lat wstecz. Zakłada ona, że wszechświat ma swoje prawa. Ich zdaniem Nasz los jest zależny od ułożenia planet i gwiazd w danym dniu. Jest to w pewnym rodzaju taka matematyka połączona z astronomią. Każda osoba ma przyporządkowany własny, specjalny znak zodiaku zgodnie z miesiącem urodzenia. Na jego podstawie możemy odczytać własny horoskop. Istnieją również inne, mniej znane horoskopy, niż tylko zodiakalne. Popularnością cieszy się również horoskop chiński i celtycki.

Prawidłowo skonstruowany horoskop powinien odzwierciedlać trafnie przyszłość danej osobie. Zazwyczaj, aby jego trafność była najwyższa, musi być skonstruowany przez wybitnego astrologa, który przebył specjalny kurs, lub też uzyskał odpowiednie wykształcenie pozwalające mu na tworzenie kosmogramu. Często można zamówić stworzenie własny horoskop znaku zodiaku nawet na cały rok. Za pomocą specjalnych obliczeń uwzględniających kąty nachylenia planet, oraz ich położenie, można w jakiś sposób odczytać zakodowany w kosmosie los.

Horoskopy sprawdzają się jedynie wtedy, kiedy wierzymy w ich znaczenie. Nie należy mocno im ufać, gdyż wszystko zależy tylko od nas! Każdy z nas bierze odpowiedzialność za swoje czyny, natomiast astrologia i horoskopy nie mogą zagwarantować, że coś się w przyszłości spełni. W każdym razie stanowią one dobrą odskocznię od codziennych problemów, a nawet umilają czas wolny. Pamiętajmy też, że ich czytania nie zaleca się osobom niepełnoletnim, ponieważ wiele nastolatek może brać ich znaczenie zbyt dosłownie!