Niewątpliwie każdy z nas ma jakieś preferencje muzyczne. Jedni lubią rock, inni jazz, a jeszcze inni folklor. Prawdą jest też, że na wszelakich weselach, w miarę wzrostu temperatury zabawy, poszalejemy przy każdej muzyce, byle była odpowiednia do tańca. Zespół na weselu odpowiada za całą imprezę, dlatego odpowiedni wybór jest tak ważny.

Niektóre kapele, oprócz przygrywania do pląsów, organizują także różne atrakcje. Pierwszy taniec młodej pary, oczepiny, są zapowiadane i prowadzone przez leadera zespołu. Możemy się zdecydować na wariant 2 w 1, a mianowicie zatrudnić wodzireja, którego obowiązkiem jest przewodzić zabawie przez całe wesele, równocześnie zapewniając oprawę muzyczną. Także sprawdzony, profesjonalny DJ, poradzi sobie z zachęcaniem towarzystwa i organizacją punktów programu, które rozweselą i rozruszają uczestników imprezy. Podejmując decyzję miejmy świadomość, że zależnie od wariantu, cena będzie się różnić w poszczególnych przypadkach. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na bardziej szczegółowe zapoznanie się z ofertami, aby w trakcie uroczystości nie zżymać się w duchu, że nie dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Oczywiście, jak to w życiu bywa, niespodzianki zawsze mogą się zdarzyć, nawet przy perfekcyjnej organizacji. Tego typu zaskoczenie, niekiedy niemiłe, najlepiej potraktować z poczuciem humoru, jednocześnie egzekwując warunki umowy. Stąd ważne wydaje się, aby wcześniejsze ustalenia były przeprowadzane starannie i z uwzględnieniem wszelkich naszych oczekiwań, abyśmy w razie potrzeby, mogli się do nich odwołać. Zapewne najtańszą i niekoniecznie najgorszą wersją, jest skorzystanie ze sprzętu nagłaśniającego oraz własnych składanek muzycznych. Dzięki temu muzyka będzie zgodna z naszymi gustami. Ważne tylko, aby znaleźć kogoś znajomego, kto zaangażowałby się całkowicie w prowadzenie zabawy. Taka decyzja wiąże się z ryzykiem, ale jeśli mamy mocne nerwy, a pieniędzy niewiele, to jest to opcja do przemyślenia.

Zespół muzyczny na wesele, czy DJ – nieważne, gdyż kluczową kwestią jest, by zaproszenia goście bawili się świetnie do samego rana. Wszelkie przygotowania przedślubne wiążą się ze stresem i zdenerwowaniem. I spójrzmy prawdzie w oczy: to podekscytowanie będzie nam towarzyszyć, aż do szczęśliwego zakończenia całej uroczystości. Kiedy ostatni gość opuści salę biesiadną, a młoda para podąży w sobie znanym kierunku, emocje przygasną i zostanie już tylko – happy end!