rp_nieruchomosci7.jpgZakup mieszkania to ogromny wydatek. Większość osób, które zdecydują się na taką inwestycję będzie zmuszona do spłacania kredytu zaciągniętego na całe dziesięciolecia. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w tym zakresie warto dokładnie zastanowić się nad tym jakie mieszkanie najlepiej kupić.

Należy między innymi zastanowić się nad wyborem między rynkiem pierwotnym i wtórnym. Mieszkania z tego pierwszego są nowe, ale jednocześnie odczuwalnie droższe. Większość inwestorów decyduje się na nieruchomość z rynku wtórnego, głównie ze względów finansowych. W ten sposób mogą sobie pozwolić na zakup większego lokalu.

Kolejna kwestia to oczywiście lokalizacja. Ma ona ogromny wpływ na cenę. Oczywiście taniej jest na obrzeżach miasta, ale nie każdemu będą odpowiadały ciągłe dojazdy. Część osób woli jednak zainwestować w mieszkanie położone bliżej centrum, chociaż będzie ono na pewno dużo droższe. Jest to jednak dobre rozwiązanie np. dla młodych osób, które nie mają jeszcze rodziny i koncentruj się głównie na pracy zawodowej.