W obecnych czasach ludzie mają bardzo wiele pasji oraz zainteresowań. Wiele osób kolekcjonuje ciekawe oraz niespotykane meble. Jedni robią to zawodowo, a inni hobbystycznie. Jedno jest pewne, zainteresowanie wyposażeniami wnętrz jest po prostu ogromne. Przeprowadzone badania skłoniły wielu światowej sławy projektantów do zapoczątkowania kolekcji stylowych i drogich mebli, które bardzo dobrze się sprzedają, ponieważ są czymś nowym i niespotykanym. Poza tym ludzie, którzy na co dzień otaczają się luksusem zawsze będą chcieli posiadać ekskluzywne meble wykonane i zaprojektowane przez słynnego i cenionego na całym świecie designera.

Luksusowe meble można kupić bezpośrednio w butikach projektantów, w bardzo dobrych salonach meblowych oraz na licznych aukcjach w prestiżowych domach aukcyjnych. Wszystkie aukcje cieszą się przeogromnym zainteresowaniem, ponieważ są sprzedawane podczas nich prawdziwe okazy. Luksusowe meble są najczęściej wykonywane ręcznie i to w oparciu o niezwykle oryginalne projekty. Często jest tak, że są one robione w pojedynczych egzemplarzach, co czyni je jeszcze bardziej luksusowymi i ekskluzywnymi.

Największa estyma cieszą się meble włoskie, które są uznawane za najlepsze i najpiękniejsze na całym świecie. Włoskie meble są wykonywane ręcznie i to z dbałością o każdy detal, ponieważ takie jest założenie tamtejszych mistrzów stolarstwa, którzy swoje rzemiosło przekazują z pokolenia na pokolenie. Oczywiście, wśród młodych mieszkańców największych światowych metropolii największym powodzeniem cieszą się meble nowoczesne, które mają być po prostu piękne i ciekawe w formie. Mniej ma na znaczeniu funkcjonalność, ponieważ nie o to w tym wszystkim chodzi. Meble ekskluzywne są kupowane przez osoby zamożne na całym świecie. Dodają one prestiżu i splendoru każdemu wnętrzu. Są na świecie osoby, które po prostu kolekcjonują najpiękniejsze meble, a potem je sprzedają i stają się jeszcze bardziej bogate. Taki sposób na życie jest niezwykle dochodowy.