Kosmetyki rosyjskie i Kosmetyki bez parabenów

Kosmetyki bez parabenów

Parabeny są konserwantami powszechnie występującymi w kosmetykach. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat parabeny zostały uznane za potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a konsumenci szukają alternatyw, którymi są kosmetyki bez parabenów.
Parabeny chronią kosmetyki przed zanieczyszczeniem i zepsuciem. Parabeny są powszechne w kosmetykach, takich jak szampon, pasta do zębów, makijaż, samoopalacz, środki nawilżające, dezodoranty, antyperspiranty i krem ​​do golenia.
Liczne badania wykazują, że parabeny posiadają właściwości estrogenowe, co sugeruje możliwy związek z rakiem. National Cancer Institute i American Cancer Society zastrzegają, że wyniki badań wskazujące na możliwy związek między parabenem a rakiem są niejednoznaczne i że należy przeprowadzić dalsze badania. Natomiast Komisja Europejska oświadczyła, że parabeny są bezpieczne w użyciu w kosmetykach.
Z obawy przed ich szkodliwością wielu konsumentów poszukuje kosmetyków bez parabenów. W takiego rodzaju kosmetyków przodują kosmetyki rosyjskie.