Baza pod makijaż

Jak wiadomo doskonale zrobiony makijaż jest sekretem pięknego wyglądu kobiety. Umożliwia on bowiem przedstawicielce płci pięknej nie tylko i wyłącznie wydobyć naturalne piękno twarzy, ale również zamaskować różnego rodzaju małe niedoskonałości.

Jednym z kosmetyków, który pozwala kobiecie zapewnić gładki oraz piękny wygląd twarzy jest baza pod makijaż. Warto wiedzieć, że może ona mieć różną konsystencję. Ponadto kosmetyk w zależności od składu jest wstanie nadać skórze bezbarwnego, rozświetlającego albo matowego wyglądu.

Baza nakładana jest bowiem przez kobiety na cerę przed nałożeniem pudru albo fluidu. Powoduje ona, że pozostałe kosmetyki nie tylko zdecydowanie łatwiej się rozprowadzają, ale również znacznie dłużej utrzymują na skórze. Jedną z bardziej znanych zadań bazy jest właśnie utrwalenie makijażu.

Nie wszystkie kobiety mają jeszcze świadomość, że baza powinna być dobrana pod kontem rodzaju, a także odcienia cery. Przykładem może być baza rozświetlająca, która jest przeznaczona dla kobiet o cerze w kolorze ziemistym, która jest pozbawiona blasku.