Wszystko o makijażu permanentnym ust

Makijaż permanentny ust to rodzaj tatuażu, w którym barwnik ziołowy wprowadza się pod skórę, jednak dużo płycej niż w przypadku zwykłego tatuażu. Właśnie przez to efekty nie utrzymują się przez całe życie lecz przez okres od 2 do 5 lat.
Możemy zdecydować się na wypełnienie samych konturów (cena około 600 zł) lub wypełnienie kolorem całych ust (około 800- 1100 zł). Przed zabiegiem wybieramy z kosmetyczką kształt i kolor pasujący do naszej urody. Przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po nim musimy przyjmować Heviran- lek, mający zapobiec wystąpieniu opryszczki. Podczas zabiegu nakłuwa się usta igłą, wprowadzając barwnik pod skórę. Aby zmniejszyć nieprzyjemne doznania stosuje się krem znieczulający. Ciężko jednoznacznie określić na ile taki zabieg jest bolesny, ponieważ każdy z nas ma inny próg bólu. Usta po zabiegu mogą opuchnąć i wymagają stosowania specjalnego kremu o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym i regenerującym. Przez pierwszy tydzień należy unikać gorących i ostrych potraw, a napoje pić przez słomkę. W ciągu miesiąca od zabiegu należy zrezygnować z solarium, basenu, sauny i siłowni oraz wystrzegać się długotrwałego przebywania na słońcu.
Makijaż permanentny ust to idealne rozwiązanie dla kobiet, których usta są blade, wąskie lub mają nieregularny kształt. Decydując się na taki zabieg należy wybrać doświadczoną specjalistkę, bowiem efekty utrzymują się przez kilka lat, a usunięcie takiego makijażu nie jest łatwe i w pełni zadowalające, zwłaszcza przy zastosowaniu ciemnego barwnika.