rp_nieruchomosci5.jpgPrzystosowanie poddasza na pomieszczenia użytkowe to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowanie. Taka sytuacja wynika przede wszystkim z poszukiwania rozwiązań architektonicznych, które będą przede wszystkim łączyć funkcjonalność z przystępnymi kosztami.

Przystosowanie poddasza wymaga konkretnych wydatków. Przede wszystkim dach należy odpowiednio zaizolować, żeby zabezpieczyć poddasze przed zimnem, a także przegrzaniem w upalne dni. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że poddasze będzie miało raczej niewielką przestrzeń, co może spowodować, że będzie trudno je urządzić. Na planie domu warto między innymi sprawdzić nachylenie dachu, ponieważ może się okazać, że to co wygląda na spore poddasze okaże się małą klitką, w której trudno się wyprostować.

Na szczęście znalezienie projektu z użytkowym poddaszem nie jest obecnie problemem. Takie domy projektuje się specjalnie aby stworzyć wygodną, praktyczną przestrzeń, którą można bez problemu wykorzystać na przykład w celu zaaranżowania sypialni.