rp_nieruchomosci11.jpgW większych miastach można znaleźć bardzo dużo ofert sprzedaży mieszkań. Nie oznacza to jednak, że wybór konkretnej nieruchomości jest prosty. Wręcz przeciwnie, wiele osób ma poważny dylemat, gdy przychodzi do wyboru mieszkania.

Jednym z pierwszych pytań, na które musi odpowiedzieć każdy inwestor, jest wybór między nieruchomością z rynku wtórnego i pierwotnego. Te pierwsze zazwyczaj wybierane są przez osoby, które dysponują mniejszymi środkami lub który zależy na zakupie większego mieszkania. Czasem zdarza się również, że mieszkania w starym budownictwie mogą mieć bardziej korzystny rozkład pomieszczeń. Na przykład nie każdy musi być zwolennikiem nowoczesnego połączenia kuchni z salonem, które nie zawsze jest funkcjonalne.

Mieszkanie od dewelopera ma nieco niższą cenę, ale jest korzystne dla osób, którym zależy na wysokim standardzie nieruchomości. Mieszkanie w stanie deweloperskim pozwala także na samodzielny wybór wykończenia i urządzenie wnętrz zgodnie z własnymi upodobaniami estetycznymi.