rp_nieruchomosci2.jpgStatystyki pokazują, że dla większości osób najważniejsze znaczenie ma cena mieszkania. Oczywiście wiele osób chętnie zdecyduje się na zakup dużego, przestronnego mieszkania w doskonałej lokalizacji, jednak taka nieruchomość jest często po prostu za droga, żeby sobie na nią pozwolić.

Dlatego też przed osobami, które szukają mieszkania stoi często bardzo wiele dylematów. Pierwszy jest między innymi wybór między mieszkaniem z rynku pierwotnego i wtórnego. Kolejny będzie związany ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. Bliskość centrum zapewni wygodne dojazdy, a mieszkanie w bardziej oddalonej dzielnicy będzie miało niższą cenę za metr kwadratowy powierzchni.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba będzie prawdopodobnie obejrzeć dużo różnych nieruchomości. Na miejscu warto między innymi sprawdzić standard wykończenia mieszkania, czy będzie ono wymagało remontu, a także zapoznać się z okolicą. Mile widziane jest na przykład sąsiedztwo sklepu, szkoły, przychodni czy przystanku, co zwiększy wygodę.