Na temat relacji damsko-męskich jest bardzo wiele publikacji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla niektórych Kamasutra będzie wystarczającym i jedynym zapotrzebowaniem, inni skupią się na psychologicznych aspektach związku dwojga ludzi, a jeszcze inni na połączeniu obu tych sfer. J.D. Fuentes wydał w 2008 roku książkę skierowaną głównie do panów, by nabyli oni swoistych umiejętności uwodzenia, podniecania kobiet, które pragną romansów jak z powieści.

Książka pod tytułem „Seksualny klucz do kobiecych emocji” uświadamia, co tak naprawdę oddziałuje na kobiety, iż czują pożądanie, i jak to wykorzystać. Krok po kroku w każdym z rozdziałów omawiane są między innymi techniki rozmów z kobietami, co zrobić, by wpływać na ich emocje, i jak konkretne emocje wywoływać. To czysto psychologiczna gra, którą według J.D. Fuentes każdy mężczyzna może wziąć w posiadanie, i poznać jej zasady dla osiągnięcia sukcesu. „Seksualny klucz do kobiecych emocji” poszerza horyzonty, pozwala lepiej zrozumieć kobiety i ich potrzeby.

Autor bazuje w swej publikacji na neurolingwistycznym uwodzeniu, którego metody i techniki używa się z powodzeniem od dawna w psychoterapii, hipnozie czy negocjacjach. Nie chodzi bynajmniej o to, by okłamywać kobiety dla korzyści seksualnych czy materialnych, lecz naukę ich sposobu odbierania świata za pomocą emocji, i jak wpływać na te emocje, by dać kobiecie pełną satysfakcję. Wpływanie na emocje, rozbudzanie zainteresowania kobiety za pomocą określonych emocji to klucz do sukcesu. Dzieje się tak, ponieważ kobiety odbierają świat intensywniej właśnie za pomocą emocji, a na ich zaangażowanie okazuje się, iż można wpływać.

Publikacja ta ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Aby wyrobić sobie zdanie, przekonać się co ma do zaoferowania, warto samemu po nią sięgnąć chociażby po darmowe ebooki, które są dostępne na internecie. Darmowe ebooki to najprostszy i najszybszy sposób na pozyskiwanie wiedzy, najróżniejszych informacji. Wiedzę tę można wykorzystać potem w wielu sytuacjach, i tak właśnie proponuje J.D. Fuentes zachęcając do przeczytania swej publikacji.