Skoki spadochronowe to zajęcie dla dużych chłopców. Wyzwalają się przy nich potężne dawki adrenaliny, które pozwalają przeżyć niezapomniane emocje. Jednakże nie jest to zajęcie dla każdego.

Istnieje wiele przeciwwskazań zdrowotnych, które uniemożliwiają skoki spadochronowe Warszawa. Podstawowym są oczywiście problemy ze stawami. Podczas soku i lądowania nogi są poddawane dużym obciążeniom. Dlatego na skok nie powinien decydować się nikt, kto ma chore kolana bądź stawy biodrowe. Kolejnym przeciwwskazaniem o którym wspomina większość lekarzy są choroby układu krążenia i serca. Rozrzedzone powietrze na dużych wysokościach nie sprzyja oddychaniu, a emocje wyzwolone podczas skoku mogą z łatwością wykończyć osłabione chorobą serce. Zdarzało się, że ludzie umierali na zawał zanim dotknęli stopami ziemi.

Skoki spadochronowe to zajęcie o którym marzy wiele osób. Jednakże należy pamiętać, że tak jak we wszelkich innych zawodach, istnieją medyczne przeciwwskazania do skakania z samolotu. Jeśli ktoś troszczy się o swoje życie powinien przed skokiem skonsultować się z lekarzem.