Zwykle po wakacjach (urlopie) włosy nie są w najlepszej kondycji: promienie słoneczne, wysoka temperatura powietrza i morska woda nie wpływają pozytywnie na wygląd włosów. Stają się one przesuszone, matowe i łamliwe. Na szczęście mamy dzisiaj kosmetyki, które przywrócą im blask i zdrowy wygląd. Dzisiejsze szampony do włosów suchych potrafią zdziałać prawdziwe cuda, a są tak delikatne i pełne ?życiodajnych? dla włosów składników, że można ich używać nawet codziennie. Oprócz odpowiednich szamponów pomocne także będą płukanki, które matowym włosom przywrócą pierwotny blask. Można używać gotowych już płukanek kupionych w sklepie, ale podobne działanie będą miały te, które zrobimy własnoręcznie a jest to bardzo proste: wystarczy do wody dodać sok wyciśnięty z cytryny czy niewielką ilość octu owocowego.
Innymi preparatami wspaniale wpływającymi na wygląd włosów są specjalne regenerujące maski, które nakłada się na całe włosy, a po kilku minutach spłukuje.
A raz albo dwa razy w tygodniu warto włosom zafundować odżywczy kompres. Po umyciu włosów należy nałożyć odżywkę do włosów i głowę owinąć folią i ręcznikiem. W cieple odżywka lepiej podziała na włosy.