Błędy przed ślubem i podczas wesela

0
1162
5/5 - (1 vote)

Przyszli nowożeńcy wkładają wiele wysiłków w przygotowanie idealnego, wymarzonego ślubu i wesela. Ale bardzo często nieświadomie popełniają wiele błędów i to niemal natychmiast po zaręczynach. Warto poznać te popełniane najczęściej, aby kolejne pary ich nie powtórzyły.

Błędy popełniane przed ślubem

1.Facebook to nie najlepsze miejsce do informowania o zaręczynach

Konto na tym i innych popularnych portalach społecznościowych mają dzisiaj niemal wszyscy. Wielu narzeczonych robi sobie więc po wręczeniu pierścionka zaręczynowego selfie, wstawia je na portal społecznościowy i w ten sposób informuje przyjaciół i znajomych o tym radosnym dla nich wydarzeniu. Ta forma powiadamiania o zaręczynach nie jest jednak dobrym pomysłem. Rodziców i najbliższych przyjaciół o zaręczynach wypada powiadomić osobiście, a nie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

2.Unikanie tematu budżetu

Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do ślubu i wesele narzeczeni powinni wspólnie zastanowić się nad weselnym budżetem. Koniecznie trzeba znaleźć czas, aby porozmawiać o tym, ile jesteście w stanie przeznaczyć na wesele. Czy rodzice mogą udzielić Wam wsparcia finansowego (jeśli tak, to ustalcie z rodzicami jak wysokiej pomocy finansowej mogą Wam udzielić), czy też będziecie je w całości finansować sami. Kiedy ustalicie weselny budżet, łatwiej wybierzecie kontrahentów i dom weselny. Pamiętajcie także, aby trzymać się ustalonego budżetu. Beztroskie dysponowanie budżetem może zakończyć się katastrofą. A chyba nie chcecie, aby w połowie przygotowań okazało się, że zabraknie Wam pieniędzy?

3.Naleganie na jedną datę ślubu lub jeden dom weselny

Wiele świeżo zaręczonych Par popełnia ten błąd. Wybranie daty ślubu i miejsca przyjęcia weselnego może okazać się trudnym zadaniem, ale trwanie w uporze tylko dlatego, że „tak chcę” nie ma sensu. Jeśli chcecie wziąć ślub w możliwie najkrótszym terminie, może okazać się, że wybrana przez Was data jest już zajęta. Także podwykonawcy, których chcecie zatrudnić mogą już nie mieć wolnego terminu. Podobnie może być z domem weselnym. Większe możliwości będziecie mieli, gdy wyznaczycie datę ślubu na przykład za rok.

4.Zabiegi kosmetyczne na kilka dni przed ślubem

To błąd, który popełnia wiele przyszłych Panien Młodych. Każda Panna Młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać olśniewająco. Ale wykonywanie zabiegów kosmetycznych – szczególnie takich, z których nigdy wcześniej nie korzystałyście – dwa, trzy dni przed ślubem jest nierozsądne. Nigdy nie wiadomo jakie będą skutki danego zabiegu, czy po nowych preparatach nie wystąpi uczulenie. Zabiegi kosmetyczne lepiej jest więc wykonywać odpowiednio wcześnie.

5.Złe menu

Wiele Młodych Par zaprasza na przyjęcie weselne gości razem z dziećmi. Przy ustalaniu weselnego menu zapominają jednak, że należy uwzględnić także potrzeby najmłodszych gości. Dania, które przypadną do gustu osobom dorosłym niekoniecznie będą smakować dzieciom. Warto więc poprosić szefa kuchni, aby przygotował specjalne menu dla dzieci. Pamiętajcie także o gościach, którzy są wegetarianami.

Błędy popełniane podczas ceremonii ślubnej i wesela

1.Niepunktualność

Jest wadą nie tylko w dniu ślubu. Spóźnienie się na własną ceremonię ślubną jest ogromnym faux pas. Oznacza brak szacunku dla zaproszonych gości. Krótkie spóźnienie spowoduje dalsze perturbacje. Opóźnieniu ulegnie rozpoczęcie przyjęcia weselnego, a to oznacza problemy dla szefa kuchni.

2.Złe usadzenie gości weselnych

Dobre usadzenie gości przy stołach jest bardzo dużym wyzwaniem. Planując jak usadzić gości przy stołach musicie wziąć pod uwagę wzajemne sympatie i uprzedzenia. Nie rozdzielajcie więc zaprzyjaźnionych ze sobą osób, ale też nie usadzajcie obok siebie par, które się rozstały.

3.Za mało jedzenia i alkoholu

Za mało jedzenia i alkoholu to błąd, który nie powinien się zdarzyć. Mimo dokładnie przygotowanej listy gości, może okazać się, że gościom zabraknie jedzenia i alkoholu. Na tych elementach wesela nie można oszczędzać. Tak na marginesie: uczulcie obsługę, aby podawała zimny alkohol.