Fotobudka na wesele – kwestie, na które Para Młoda powinna zwrócić uwagę

0
629
5/5 - (1 vote)

Nie wiecie jak ożywić lub podkręcić atmosferę na przyjęciu weselnym? Warto rozejrzeć się za licznymi ofertami atrakcji na wesele. A opcji jest naprawdę sporo. Jedną z nich jest fotobudka, czyli miejsce gdzie goście mogą zrobić sobie zdjęcie. Ale nie byle jakie zdjęcia – fotobudki to nie zwykłe portrety, każde ze zdjęć jest wyjątkowe, a o dobre pomysły dbają… gadżety. Czy zdecydować się na wybór fotobudki na wesele i na co zwrócić uwagę?

Czym jest fotobudka?

Przede wszystkim to gwarancja świetnej zabawy i pamiątkowych zdjęć, których nie zrobiłby ślubny fotograf. Fotobudka to urządzenia, budki, które działają jak mobilne studio fotograficzne. Wystarczy wejść do budki, stanąć przed obiektywem aparatu i nacisnąć „start” a po chwili dostaniemy serię zdjęć z nami w roli głównej. Aparat od razu wywołuje zdjęcia. Takie urządzenia można postawić w zasadzie każdym miejscu i po prostu pozwolić gościom korzystać z nich do woli. W zależności od firmy, która dostarcza fotobudkę jest również możliwość otrzymania zdjęć na płycie CD lub galerię na pendrive.

Dlaczego warto wybrać fotobudkę na przyjęcie weselne?

Zdjęcia to coś, co zostaje praktycznie na całe życie, a jako pamiątka dobrej zabawy mają jeszcze większe znaczenie. Dlatego wybranie właśnie takiej atrakcji będzie bardzo dobrze odebrane przez gości. Zresztą, poza możliwością robienia zdjęć – fotobudki posiadają wielką gamę gadżetów, z którymi można zrobić sobie zdjęcia – peruki, maski, kolorowe okulary, wąsy czy usta na patyczkach, a nawet śmieszne napisy na tabliczkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotobudkę?

Na polskim rynku działa już wiele firm, które oferują możliwość wynajęcia fotobudki. To plus, ponieważ możecie wybierać z różnych ofert i zdecydować się na taką, która najlepiej będzie odpowiadała waszym oczekiwaniom.

    • Jakość zdjęć – przejrzyjcie uważnie portfolia wszystkich firm i zwróćcie uwagę na to jakiej jakości są zdjęcia, czy maja dobrą ostrość, łapią kontrast i czy mają wyraziste kolory. Im lepsze zdjęcia, tym lepsza pamiątka.
    • Sprawdź ceny – firmy oferują różne kwoty i pakiety, zazwyczaj są to pakiety dwu lub 3-godzinowe. Jeśli jednak zapraszasz wielu gości może okazać się, że przyda się więcej czasu na to, żeby każdy mógł skorzystać z fotobudki.
    • Różne tła i gadżety – im więcej różnorodnych gadżetów będą mieli do wyboru goście, tym fajniejsze będą zdjęcia i lepsza zabawa. Wy, zanim zamówicie fotobudkę, zerknijcie czy dana firma oferuje różne tła zdjęć i wybierzcie takie, które najlepiej będzie pasowało do waszego wesela.
    • Obsługa – warto zwrócić uwagę, czy firma oferująca wynajem budki dodaje w zestawie asystenta czy animatora. Asystent to osoba, która przedstawi gościom instrukcję korzystania z budki, zajmie się ustawieniem ostrości, wymieni tła i będzie dbała o to, żeby gadżety nie było rozrzucone dookoła budki. Z kolei animator będzie zachęcał gości do zrobienia sobie zdjęcia, wymyśli ciekawe tła, dobierze śmieszne gadżety i postara się, żeby zrobienie sobie zdjęcia było jak najbardziej rozrywkowe, jak to możliwe. Kto wie, może uda mu się nakłonić do zdjęć również najbardziej sceptycznie nastawione ciocie?
    • Jaką cenę podaje firma – zwróćcie uwagę czy podane kwoty to netto czy brutto za usługę. Jeśli netto do ceny wynajmu będziecie musieli doliczyć również podatek Vat.

 

Zrób to sam, czyli jedyna w swoim rodzaju weselna fotobudka

Jeśli nie chcecie wydawać dużo pieniędzy na fotobudkę możecie zrobić ją sami! Wystarczy wam aparat z samowyzwalaczem i trybem seryjnym na statywie, ciekawe tło i już możecie włączyć gości do zabawy! Możecie również samodzielnie zrobić gadżety lub kupić niedrogie dodatki w sklepie z artykułami na przyjęcia. To świetny pomysł, jeśli chcecie jeszcze bardziej spersonalizować atrakcje na waszym weselu.

Tłem może być żywopłot, jasna ściana lokalu lub nawet kartonowa ścianka, którą zasłonicie jakimś materiałem, nakleicie na niej gazety lub rysunki… wszystko zależy od waszej wyobraźni! Nie zapomnijcie również przygotować instrukcji obsługi dla gości, żeby wiedzieli jak się ustawić i uruchomić aparat.