5/5 - (1 vote)

Widoczne pory, drobne zmarszczki, przebarwienia, zrogowacenia – skóra na skutek stresu, zaniedbań kosmetycznych, ale i z powodu nieodpowiedniej diety czy zaburzeń hormonalnych może nie prezentować się najlepiej. Gdy zbliża się dzień Twojego ślubu, chcesz zażegnać te problemy, by w tym dniu prezentować się wyjątkowo. O swoją skórę należy zacząć odpowiednio dbać przynajmniej na kilka tygodni przed ślubem i warto rutynę wprowadzić na stałe. Poznajcie wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Wprowadź dwufazowe oczyszczanie skóry do swojej rutyny pielęgnacyjnej

O skórę najlepiej zacząć dbać w bardziej zrównoważony sposób nie na kilka dni, a na kilka tygodni przed planowaną ceremonią. Jeśli dotychczas używałaś jedynie płynu micelarnego do oczyszczania i na Twojej skórze pojawiały się stany zapalne, to może to oznaczać, że potrzebujesz dwufazowego oczyszczania. W pierwszym kroku możesz stosować wspomniany płyn micelarny lub produkt do demakijażu na bazie olejku. Z kolei później po zwilżeniu skóry chłodną wodą, sięgnij po kosmetyk do oczyszczania na bazie wody. Może być to zarówno pianka, jak i żel. Takie oczyszczanie pozwala lepiej pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów, a także odblokować pory skóry. Na koniec użyj jeszcze toniku. Może być to produkt przygotowany samodzielnie na bazie soku z potartego zielonego ogórka. Warto podkreślić, że rozjaśnia on ewentualne przebarwienia. Takie oczyszczanie stosuj zarówno w porannej, jak i wieczornej rutynie pielęgnacyjnej.

Pamiętaj o regularnych peelingach, a także codziennym stosowaniu serum i kremu

Peelingi złuszczające najlepiej stosować raz w tygodniu. Zbyt częste stosowanie peelingu może naruszyć naturalną barierę hydrolipidową skóry, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, wybierz peeling enzymatyczny, np. na bazie papainy. Możesz też wybrać peeling kwasowy na bazie kwasu laktobionowego. Nie stosuj jednak peelingów mechanicznych, zwłaszcza tych gruboziarnistych. Przed uroczystością możesz wykonać peeling. Jednak nie powinno być to później niż na dwa dni przed ślubem. Sprawdzi się też maseczka nawilżająca i ściągająca pory. Po oczyszczaniu w codziennej pielęgnacji zawsze sięgaj po serum i krem. Polecamy serum z witaminą C, które dobrze rozjaśnia przebarwienia, a także chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i niweluje drobne zmarszczki. Po użyciu kilku kropel i wklepaniu ich w skórę, odczekaj kilkanaście minut, a następnie sięgnij po krem nawilżający z witaminą C oraz filtrem SPF 30 lub wyższym. Wieczorem sięgnij po krem nawilżający, np. z niacynamidem. Możesz wieczorem stosować zamiast niego serum i krem z retinoidami, jednak musisz wprowadzać je stopniowo, zaczynając od niewielkich stężeń i stosowania np. raz na trzy dni.

Stosuj lekki makijaż na co dzień, który nie zatyka porów i wypróbuj makijaż ślubny na kilka tygodni wcześniej

Jeżeli w ten sposób będziesz dbać o swoją skórę, to jest szansa, że w dniu ślubu będzie się prezentować promiennie, a wykonanie makijażu nie będzie wymagało zastosowania ciężkich korektorów czy też kamuflaży. Na co dzień stosuj lekki makijaż, czyli podkład mineralny z pudrem ryżowym lub mineralnym, a także delikatne podkreślenie oczu. Dzięki temu możesz uniknąć problemu zapychających się porów. Pamiętaj, by zawsze dokładnie zmywać makijaż. Kilka tygodni przed ślubem wypróbuj makijaż ślubny, czyli zdecyduj się na próbny makijaż. Dzięki temu sprawdzisz jak będziesz się w nim czuła, a makijażystka będzie mogła ewentualnie wprowadzić drobne korekty w makijażu w tym ważnym dla Ciebie dniu.