Prezenty oraz ich mowa

0
1404
5/5 - (1 vote)

Prawdziwe znaczenie prezentów ślubnych

Co mówią ślubne podarunki

Ślubne prezenty mają własną mowę. Są dawane jako wyraz życzeń wszystkiego najlepszego dla młodej pary. Para młoda może przygotować listę prezentów i dostać to, co zaplanuje, lub zdać się na kreatywność gości. Musi jednak liczyć się z tym, że otrzyma dziesięć kompletów pościeli, pięć tosterów, trzy ekspresy do kawy, itp. Lista prezentów jest rozwiązaniem praktycznym i często stosowanym. Czasami goście wręczają pieniądze w kopercie, wiedząc, że para młoda najbardziej ich potrzebuje. Prezenty są wyrazem szacunku dla pary młodej. Mogą mieć wymiar romantyczny lub praktyczny.

Romantyczne będą wszelkie zastawy i eleganckie serwety czy serwetki. Praktyczna będzie krajalnica do chleba, sera, wędlin czy komplet pościeli lub ekspres do kawy. W Japonii zwyczajowe jest dawanie monet w stylizowanej kopercie. W Europie prezenty powinny kojarzyć się z prosperity oraz przynosić szczęście. Wiadomo, że para młoda oczekuje prezentów. Rozpakowywanie ślubnych podarunków stało się pewny rytuałem. Para młoda chce, aby wszyscy świętowali wspólnie z nią ten najważniejszy dzień w jej życiu. Do prezentu można dołączyć specjalną kartkę z wierszem lub krótkimi życzeniami, włożyć ją w małą, elegancką kopertkę, podpisać się pod życzeniami. Jest to bardzo eleganckie i polecane.

Spersonalizowane prezenty są najmilsze. W końcu dziesiąty ekspres do kawy może być nudny, ale autorski prezent, elegancka srebrna lub złota biżuteria dla panny młodej oraz zegarek dla pana młodego, będą upominkiem wyjątkowym. Pomysłów na prezenty można szukać na portalach internetowych, pamiętając jednak, że upominek nie może być ekstrawagancki, musi być w dobrym stylu oraz odpowiedniej jakości. Poza tym powinien być elegancko zapakowany w pudełko, papier, podpisany, czyli opatrzony karteczką i wyglądać bardzo stosownie. Eleganckie opakowanie jest tak ważne, jak zawartość pudełka. Ostatecznie wesele i ślub są raz w życiu, a prezentów ślubnych nikt nie dostaje dwa razy – chyba, że drugi raz staje na ślubnym kobiercu, lecz jest to bardzo rzadka sytuacja.

Kiedy wręcza się prezenty ślubne?

Prezenty ślubne najlepiej wręczać przed weselem, nie po wyjściu z kościoła, bo młoda para będzie miała problem z ich przewiezieniem. Po wyjściu z kościoła można wręczyć jedynie kwiaty. Zachęcamy do stosowania takiego rozwiązania.