Stoły do kuchni – gdzie kupić najlepsze meble?

0
1547
4/5 - (1 vote)

Wiele współczesnych projektów domów zakłada bardzo ciekawy podział na strefę dzienną i nocną. W strefie dziennej zlokalizowanej w jednej z części domu parterowego lub na parterze domów piętrowych, znajdują się trzy pomieszczenia połączone w jedno o imponujących rozmiarach: salon, aneks kuchenny i aneks jadalny. Choć są to trzy funkcjonalne pomieszczenia, to zwykle nie są oddzielone od siebie żadną ścianą, dlatego ich aranżacja powinna być raczej dość spójna. Chodzi przede wszystkim o dopasowanie mebli – tak, aby współgrały stylistycznie ze sobą oraz ze ścianami i elementami dekoracyjnymi.

Stoły do kuchni są meblami, które mają z założenia służyć nam długie lata i mieścić wszystkich domowników podczas codziennych posiłków i w czasie świąt. W przypadku małego metrażu i mniejszej liczby domowników, należy pomyśleć o rozwiązaniach oszczędzających miejsce – wygodnych stołach okrągłych lub owalnych, ewentualnie o stołach dosuniętych bezpośrednio do jednej ze ścian, co optymalizuje przestrzeń. Fajną opcją są stoły z rozkładanym blatem – które na większe okazje można rozsunąć i zyskać kilka dodatkowych miejsc dla gości. Wybór rodzaju materiału, z którego wykonany jest stół, jego koloru, faktury czy indywidualnych cech stylistycznych jest kwestią drugorzędną. Zależy od gustu osób urządzających wnętrze i dopasowania do reszty aranżacji.

Wiele osób lubi obejrzeć meble na żywo zanim dokonają kupna, ale obecnie nie jest wcale potrzebna wizyta w sklepie meblowym, by wybrać możliwie najlepszą opcję. Stół kuchenny jest jednym z tych mebli, przy których wystarczy znać tylko wymiary i kilka parametrów technicznych, aby nie rozczarować się odbierając przywiezione zamówienie. Jeśli poszukujesz naprawdę wymarzonego stołu, nie musisz stawiać na rozwiązania z popularnych, tanich sieciówek meblowych. Możesz wybrać stół, który spełni wszystkie wymogi w sklepie internetowym i po prostu zaczekać na dostawę kurierem. Dzięki temu nie będziesz trwonić czasu na dojazdy do sklepu ani transport, który zwykle bywa kłopotliwy.