Zamówienie na zaproszenie

0
733
3/5 - (1 vote)

Dostępne w sklepach zaproszenia cię nie satysfakcjonują? Możesz wypróbować inną drogę, a mianowicie złożyć zamówienie u osoby, która zajmuje się zawodowo projektowaniem różnych kartek okolicznościowych, a między innymi właśnie zaproszeń, wkładek, kopert do nich. Takich osób szukamy najlepiej przez internet, który stanowi kopalnię informacji w rozlicznych przypadkach.

Mamy do dyspozycji wyszukiwarki i katalogi, a także strony autorskie czy portale gromadzące różnych artystów, wielbicieli sztuki. Możemy w takim przypadku sprawdzić, czy ktoś zajmuje się także projektowaniem rzeczy, o których wspomniane zostało wyżej. Często jest dostęp do tak zwanych wiadomości prywatnych albo można się skontaktować przez wysłanie e-maila.

Dogadanie szczegółów nie stanowi problemów, a jak kształtują się ceny? Różnie, co zależy na przykład od osoby, której chcemy coś zlecić, a także od rodzaju samego zlecenia. Czasami warto zwrócić uwagę także na okolice, gdzie mieszka dana osoba, wiadomo bowiem, że w dużych miastach bywa spora konkurencja i można otrzymać zniżkę (może być też odwrotnie – „małomiasteczkowy” artysta nie wie, że może się sprzedać, natomiast ktoś z dużej miejscowości doskonale umie pokazać swoje możliwości oraz ustalić ich cenę. Zamówienie powinno być dokładnie opisane – my wiemy, jakie chcemy otrzymać rezultaty, więc lepiej od razu sprecyzować wytyczne, niż później odbierać zaproszenie przygotowane zgodnie z wizją wykonawcy, a niekoniecznie z naszą.

Zamawiając cokolwiek, ustalmy również, do czego potrzebne nam jest dane zaproszenie – zleceniobiorca może nie znać treści, ale gdy będzie znał cel, zrobi wszystko najlepiej i stworzy dla nas niemal idealne albo nawet idealne zaproszenie na ślub. Można zaznaczyć, że w danym miejscu potrzebne jest zostawienie białego tła na tekst albo wyrysowanie delikatnych linijek.