Czas domów weselnych

0
1076
5/5 - (1 vote)

Krajobraz polskich miast i wsi coraz częściej urozmaicają domy weselne. Nie jest to oczywiście nic nowego, ponieważ domy weselne nie powstały wczoraj, ale od kilku lat trwa bardzo ciekawy proces ich rozwoju w całe sieci weselne. Polega on na tym, że właściciel jednego domu weselnego najpierw postanawia rozwinąć swoją działalność poprzez rozbudowę domu weselnego, a następnie zaczyna budować jego klony w całej okolicy. Dla osób, które planują wziąć ślub jest to naprawdę znakomita wiadomość.

W pierwszej kolejności ważne jest to, że w ogóle będą nowe miejsca do urządzania wesel. Wszyscy wiemy, że czas oczekiwania bywa czasami niedorzeczny, a w każdym domu weselnym zazwyczaj powstają co najmniej dwie – trzy sale o różnych rozmiarach. Ważne jest, by nie czekać do momentu, kiedy taki budynek zostanie ukończony. Jest to w końcu część całej sieci i budowany jest on dokładnie tak samo, jak jego braciszkowie w innych miejscach. Oznacza to, że rezerwacja teoretycznie w ciemno, wcale nie jest rezerwacja ciemno!

Czemu jednak aż tak bardzo mamy się bić o miejsca w domu weselnym? Bo naprawdę warto i to z kilku powodów poza powyższym. Domy weselne są bowiem usługodawcami niemal kompletnymi. Ich działanie nie polega tylko i wyłącznie na udostępnianiu sali, ale od razu dostaniemy ją udekorowaną, jeśli sobie tylko tego zażyczymy. Możliwe jest ponadto zapewnienie sobie na miejscu kompletnego cateringu łącznie z alkoholem i taka opcja bardzo często wybierana jest przez organizatorów wesela. Często obecnym elementem usługi jest również zespół muzyczny często grający w danym miejscu. Nie jest on częścią oferty w klasycznym tego słowa rozumieniu, ale jeszcze z dodatkowym fotografem stanowić będą poniekąd organizmy żyjące w symbiozie z domem weselnym.