Dekoracje krzeseł na ślub i wesele

0
863
5/5 - (1 vote)

Przygotowując się do ślubu i wesela, nie można zapomnieć o udekorowaniu krzeseł dla Panny Młodej i Pana Młodego, ale także o dekoracji krzeseł dla gości weselnych.

Jak udekorować krzesła na ceremonię ślubną?

Pokrowce na krzesła to tylko jedna z propozycji. To opcja, która jest stosunkowo tania, pokrowce można bowiem wypożyczyć. Największą popularnością cieszą się pokrowce w kolorze białym. Z zakupu lub wypożyczenia pokrowców możemy zrezygnować, gdy wiemy, że krzesła są eleganckie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnujemy z ich udekorowania. Doskonale sprawdzą się żywe kwiaty czy kokardy. Pamiętajcie także o chociaż skromnym udekorowaniu kościelnych ław, w których zasiądą Wasi goście. Coraz więcej Młodych Par rezygnuje jednak z dekorowania krzeseł w kościele. Decydują się na wypożyczenie krzeseł chiaviari. Są to bardzo eleganckie krzesła w kolorze złotym, srebrnym, turkusowym, szarym lub transparentne. Krzesła te są na tyle szykowne, że nie potrzebują żadnych dekoracji. Można je co najwyżej udekorować skromnym bukiecikiem z żywych kwiatów.

Krzesła na sali weselnej

Przygotowując się do wesela, narzeczeni powinni zadbać nie tylko o menu, ale także o wygląd krzeseł, na których usadzą swoich gości. Najprostsza opcja to znów pokrowce. Sprawdzają się szczególnie w sytuacji, kiedy krzesła w domu weselnym są wyjątkowo zaniedbane czy zestawione z bardzo różnych kompletów. W pokrowcach wszystkie krzesła będą wyglądać nie tylko jednakowo, ale także elegancko. Pamiętajcie, że pokrowce nie muszą być białe. Kiedy krzesła są eleganckie warto zrezygnować z pokrowców i postawić na bardziej oryginalne dekoracje. Do dekoracji krzeseł warto wykorzystać:

  1. Kwiaty. Ale tutaj jedna uwaga: powinny to być tylko żywe kwiaty. Można z nich upleść małe wianuszki lub przygotować miniaturowe bukieciki. Kolor kwiatów powinien nawiązywać koloru przewodniego wesela lub kolorów pozostałych dekoracji. To rozwiązanie stosunkowo drogie. Dekoracje kwiatowe mogą znaleźć się więc wyłącznie na krzesłach Młodej Pary. Mogą też pojawić się na krzesłach wszystkich gości. W tym przypadku może to być tylko jeden, skromny kwiat;
  2. Wstążki. Zawiązane na oparciach krzeseł stworzą niebanalną dekorację. Dają naprawdę bardzo wiele możliwości. Można z nich zawiązać bogate kokardy lub je udrapować. Są idealne, gdy wybierzecie jako motyw swojego wesela styl vintage lub styl rustykalny. Do wyboru są wstążki satynowe, z organzy, tiulu. Do tego dostępne są one w bardzo różnych szerokościach, a wybór kolorów może przyprawić o zawrót głowy. No i są tanie;
  3. Zwiewne tkaniny. Dają się bardzo łatwo upinać – możemy popuścić więc wodze swojej fantazji. Dodatkowo można je udekorować sznurami biżuterii lub małymi bukiecikami;
  4. Bibułę. Można z niej stworzyć stylowe pompony.

Krzesła dla Młodej Pary

Miejsce dla Młodej Pary powinno szczególnie się wyróżniać. Tutaj także sprawdzą się pokrowce, ale krzesła dla Nowożeńców dekorujemy dodatkowo. Z tyłu krzeseł można zawiesić szarfy. Jednak to rozwiązanie jest mało oryginalne. Bardziej oryginalne są zabawne etykiety, na przykład: „Nowożeńcy”, „Pan i Pani Nowak” czy też „Mr & Mrs”.

O czym pamiętać dekorując krzesła?

Pomysłów na udekorowanie krzeseł jest całe mnóstwo. Inspiracji można szukać w internecie. W dekorowaniu sprawdza się wiele różnych elementów, ale najważniejsze jest, aby zachować umiar. Lepiej sprawdzą się skromne dekoracje niż nadmiar elementów dekoracyjnych i zbyt jaskrawe kolory. Wszelkie dekoracje powinny być eleganckie i bardzo wyważone. Dekoracje krzeseł powinny pasować do dekoracji sali weselnej, ale także do stylu i charakteru Waszego wesela. Dekoracje ze świeżych kwiatów powinny zostać wykonane w dniu wesela. Warto postawić na te kwiaty, które przetrwają bez wody do białego rana.

Planując swoje wesele, narzeczeni najczęściej skupiają się na udekorowaniu stołów. Często po macoszemu traktują krzesła. Tymczasem udekorowane krzesła są równie ważnym elementem wystroju sali weselnej. Poprzez ich odpowiednie udekorowanie można podkreślić wyjątkowy charakter wydarzenia.