Do ślubu w odpowiednich butach

0
768
4/5 - (1 vote)

Jakie buty kupić do ślubu?

Buty w kolorze kości słoniowej, białe czy kremowe? Oto jest pytanie!

Przyjęło się, że panna młoda powinna mieć białe buty do ślubu. Może jednak także kupić sobie buty w kolorze kości słoniowej. Okazuje się, że niełatwo znaleźć odpowiednie buty do sukni ślubnej. Obuwie powinno być dopasowane do sukni ślubnej, dlatego zawsze należy je mierzyć w zestawie z suknią ślubną. Butów w kolorze kości słoniowej na rynku jest niewiele, dlatego poszukiwania trzeba zacząć tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Szukać należy w internecie, sklepach tradycyjnych, portalach aukcyjnych i wielu innych miejscach. Jeśli nie ma butów w kolorze kości słoniowej to należy rozważyć zakup butów w kolorze białym. Warto o poszukiwaniach powiedzieć znajomym, niech mają oczy szeroko otwarte i natychmiast nas o nich informują. Należy powiedzieć czy buty mają być płaskie, na szpilkach, na obcasach kaczuszkach, koturnach czy kieliszkach.

Im więcej szczegółów, tym łatwiej znajomi trafią na trop odpowiednich butów. W ten sposób zwiększa się szansę zakupu odpowiednich butów – eleganckich, modnych i wygodnych. Wygoda jest istotna, ponieważ wesele trwa ładnych kilka godzin. Do długiej sukni można założyć buty na płaskim obcasie, baleriny lub szpilki. Do sukienek krótkich nosić należy buty na obcasach, które wysmuklą nogę i nadadzą jej odpowiedni kształt.

Zachęcamy do mierzenia kilku par razem z sukienką, przeglądania się w lustrze oraz pytania o poradę znajomych. Ekspedientka chce sprzedać buty i jej porady mogą nie być miarodajne. Podsumowując, eleganckie buty są idealnym wykończeniem ślubnej kreacji i tworzą ładną pannę młodą, dodając jej wdzięki, czasem kilku centymetrów wzrostu.