Dekorowanie samochodu

0
954
5/5 - (1 vote)

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej Młodej Pary. Nic więc dziwnego, że starają się podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia także dekorując samochód, którym pojadą do ślubu.

Jaką dekorację samochodu wybrać?

To najważniejsze pytanie, które zadają sobie przyszli Państwo Młodzi. Najbardziej popularne są dekoracje kwiatowe. Młoda Para, która zdecyduje się na taką właśnie dekorację powinna pamiętać, że w żadnym wypadku nie mogą to być kwiaty sztuczne. Do dekoracji ślubnego samochodu zawsze wybieramy żywe kwiaty. Tradycyjne dekoracje ułożone na masce samochodu w formie wiązanki ułożonej z kilku gatunków kwiatów są już coraz mniej popularne. Zdecydowanie częściej wybierane są delikatne ażurowe kompozycje. Do tego typu kompozycji bardzo często wykorzystywane są tylko pojedyncze łodygi kwiatów, a nawet tylko ich główki. Kwiaty, które będą stanowiły dekorację samochodu powinny być trwałe Często do dekoracji samochodu ślubnego wykorzystywane są także balony, wstążki i kokardy.

O czym pamiętać, aby uniknąć błędów?

Decydując się na udekorowanie samochodu do ślubu, przyszli Państwo Młodzi powinni pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą im uniknąć błędów związanych z wybraniem dekoracji. Przede wszystkim jej charakter powinni dopasować do modelu i koloru samochodu. Jeśli do ślubu zamierzają pojechać zabytkowym autem, to raczej nie będzie do niego pasować dekoracja wykonana z balonów. Bardziej odpowiednie w tym przypadku będą dekoracje kwiatowe wykonane na przykład z róż, gerber lub goździków. Jeśli wybierzecie luksusowy samochód sportowy, to pamiętajcie, że do niego także nie będą pasować balony czy goździki albo gerbery. Lepiej będą pasować dostojne orchidee, strelicje, helikonie. Do limuzyny nie pasują słoneczniki, goździki, tulipany. W tym przypadku dobrym wyborem są storczyki cymbidium czy kompozycje z uniwersalnych róż. Barwa kwiatów powinna pasować do koloru samochodu i nawiązywać do wiązanki Panny Młodej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Decydując się na kwiatową dekorację samochodu, jej wykonanie powierzcie dobrej kwiaciarni. Dekoracja musi przetrwać w dobrym stanie przez co najmniej kilka godzin. Musi więc zostać wykonana wyłącznie ze świeżych kwiatów. Dekoracja powinna też być zamontowana na masce samochodu tak, aby się z jednej strony się nie zsunęła, a z drugiej była bezpieczna dla lakieru. W dobrej pracowni florystycznej czy kwiaciarni do mocowania dekoracji nie używa się żadnych taśm klejących czy klejów. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej gąbki florystycznej czyli tak zwanego autocorso. Pamiętajcie też, aby spośród zaproponowanych przez florystę dekoracji wybrać taką, która nie będzie przeszkadzała kierowcy. Dekoracja nie może zasłaniać przedniej szyby. Niemodne są plastikowe lalki, misie, całujące się gołąbki i tym podobne gadżety. Weselny samochód powinien doskonale prezentować się z każdej strony, a nie tylko z przodu. Zadbajcie więc o to, aby dekoracje zostały wykonane także na drzwi, klamki i lusterka. Coraz częściej dekorowany jest także tył samochodu. Do dekoracji tyłu samochodu bardzo chętnie wykorzystywane są balony.

Gorące trendy

W dekoracji ślubnych samochodów przyszła moda na elegancję i minimalizm. Duże, tradycyjne wiązanki na maskę samochodu nie są już trendy. Coraz częściej do dekorowania ślubnych samochodów wykorzystywane są tylko pojedyncze kwiaty rozrzucone w pozornym nieładzie na masce samochodu. Nie bójcie się, że taka kompozycja zsunie się z maski podczas jazdy – kwiaty mocuje się na przyssawkach.

Dekoracja ślubnego samochodu powinna być elegancka. Najczęściej wybierane są dekoracje kwiatowe. Jeśli i Wy także na taką się zdecydujecie ,pamiętajcie, że kwiaty powinny być żywe. Mogą one nawiązywać do ślubnej wiązanki, ale nie jest to obowiązkowe. Na pewno jednak kwiaty powinny pasować do modelu i koloru samochodu. W każdej sytuacji – także, gdy do ślubu macie zamiar jechać bryczką lub samochodem retro – sprawdzają się kompozycje z róż. Są eleganckie i nigdy nie wychodzą z mody.