Dobieramy fryzurę ślubną

0
701
4/5 - (1 vote)

Kiedy zbliża się czas naszego ślubu, z pewnością jest jeszcze wiele do zrobienia. Trzeba zająć się zaproszeniami, organizacją muzyki, noclegów, wystrojem sali… W tym całym biegu nie powinnyśmy jednak zapomnieć o sobie – pamiętajmy, że troska o własny wygląd w ten wyjątkowy dzień ślubu na zakupie sukni ślubnej się nie kończy. Jedną z kwestii, które koniecznie trzeba przemyśleć (i to pewien czas przed samą datą ślubu!) jest dobór odpowiedniej fryzury.

Powszechnie stosowaną praktyką jest wyprawa do fryzjera, porozmawianie o swojej wizji i wykonanie fryzury próbnej. Dzięki temu być może zapłacimy nieco więcej, ale za to przekonamy się na temat zdolności fryzjerki i tego, czy w danym uczesaniu jest nam faktycznie do twarzy. Często bowiem zdarza się, że podpatrzone przez nas wzory uczesań niekoniecznie pasują do naszej urody – wówczas dobrze jest oddać swoje włosy w ręce doświadczonego fryzjera.

Fryzury ślubne można podzielić zależnie od długości włosów:

Włosy krótkie, wbrew pozorom, umożliwiają wykonania znacznej liczby ciekawych uczesań. Co więcej, nawet najkrótszą fryzurkę można efektownie ozdobić jakimś ślubnym dodatkiem, np. białym kwiatem, czy elegancką spinką dopasowaną stylistyką do naszej sukni ślubnej. W przypadku włosów prostych, świetnie prezentują się fryzury gładkie, o odważnych cięciach, natomiast włosy kręcone (często grubsze i bardziej bujne od prostych), można okiełznać delikatną opaską.

Włosy średniej długości są zwykle bardzo podatne na czesanie. Ich średnia długość umożliwia nieraz łączenie efektu krótkiej fryzurki z możliwością upięć długich włosów.

Włosy długie umożliwiają wykonanie największej liczby fryzur – wybór danej fryzury zależy oczywiście od nas i od dobrych lat fryzjera stylisty. Możliwe są tutaj przeróżne upięcia (gładkie i eleganckie, z warkoczem francuskim, zawadiacko zmierzwione i wiele innych) a także koki. Włosy długie również mogą się dobrze prezentować bez upięcia – rozpuszczone. Można je np. zaczesać na bok i spiąć stylową spinką.

Do każdych włosów, niezależnie od ich długości, można doczepić welon. Wprawne ręce fryzjera zrobią to bardzo szybko i welon będzie zdobił naszą głowę długo… aż do chwili oczepiń! Oprócz welonu, bardzo wiele panien młodych decyduje się na ozdobienie głowy spinkami, diademami i opaskami. Dobry fryzjer z pewnością będzie potrafił efektownie połączyć je z elegancką fryzurą ślubną. Dobrym pomysłem jest także dobieranie fryzury do typu sukienki.