Dobre przygotowanie

0
1083
5/5 - (1 vote)

Absolutnym truizmem jest powiedzenie, że do ślubu trzeba się odpowiednio przygotować. Po prostu oczywistym jest, że tak ważny dzień w naszym życiu musi być zaplanowany w najdrobniejszym szczególe i nic nie może umknąć naszej uwadze, ponieważ potem prawdopodobnie taka mina przekształciłaby się w katastrofę. Sęk w tym, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż przygotowania uroczystości weselnej to w zdecydowanej większości problem zdobywania odpowiednich usługodawców czy zdobywania odpowiedniej sali, a nie przebieranie w ofertach różnych usługodawców. Tak naprawdę z tym jest bardzo różnie, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że chociaż to my jesteśmy klientami, czasami przyjdzie nam się bić o usługodawców. I to na poważnie.

Najważniejszym elementem jest tutaj czas. Zazwyczaj decyzja o ślubie nie jest czymś, co podejmuje się z dnia na dzień i już w najbliższy weekend chce się biec do ołtarza. Kilka miesięcy to zazwyczaj okres, jaki chcielibyśmy poświęcić na okres narzeczeństwa, ale okazuje się to być całkowicie niewystarczające na zaplanowanie wesela. Musimy mieć na uwadze to, że bardzo wiele rzeczy będzie od nas niezależnych, a do jeszcze większej ich ilości będziemy musieli się dostosowywać.

Minimalny czas planowania wesela to około roku przed ostateczną datą. Trzeba bowiem zrobić rzetelną listę gości i określić ich ilość. Jest to pierwszy krok do właściwego wyboru sali, ponieważ to jej wielkość jest elementem zdecydowanie najważniejszym. Problem w tej kwestii będziemy mieli potężny, gdyż bardzo niewiele sal ma odpowiednia wielkość do naszych potrzeb, niezależnie od tego, jaka to wielkość miałaby być. O dobre sale, odpowiednio udekorowane i posiadające właściwą obsługę trzeba się po prostu bić. Nie jest to proste i wymaga dużo czasu.