Dziesięć pytań do zadania przed ślubem

0
1096
Rate this post

Mimo tego, że podjęliście już decyzję o tym, że chcecie ze sobą spędzić resztę życia, to wciąż jednak są tematy, o których powinniście ze sobą porozmawiać zanim staniecie na ślubnym kobiercu. Pytania te są bardzo ważne, dotyczą Waszej przyszłości już po ślubie. Po odpowiedziach na nie będziecie wiedzieć, czy naprawdę do siebie pasujecie jak dwie połówki jabłka. Oto pytania, które warto zadać przed ślubem.

1.Dlaczego zdecydowaliśmy się na ślub?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom może być trudna. Mimo to nie należy unikać jego zadania swojemu partnerowi/partnerce. Miłość i chęć wspólnego spędzenia życia, dzielenia się jego radościami i smutkami to powody, które są najlepsze. Nie najlepsze argumenty to: chęć ucieczki z rodzinnego domu, ciąża, trudna sytuacja finansowa. Takie motywy nie wróżą Wam długiego i szczęśliwego małżeństwa.

2.Czy chcemy mieć dzieci?

To kolejne niezwykle ważne pytanie, musicie je sobie zdać jeszcze zanim staniecie na ślubnym kobiercu. Jedno z Was może marzyć o gromadce dzieci, drugie nie chce mieć dzieci w ogóle. Takie rozbieżne zdania mogą mieć w przyszłości bardzo poważne konsekwencje. Oczywiście zdanie w tej kwestii zawsze może ulec zmianie, jeśli jednak tak się nie stanie, może być przyczyną poważnego kryzysu w Waszym związku. Może nawet być przyczyną, dla której zdecydujecie się na rozwód.

3.Kwestie finansowe

Finanse są najczęstszą przyczyną sporów i konfliktów w małżeństwie. Warto ustalić, czy po ślubie będziecie mieli wspólne, czy dwa oddzielne konta. Pamiętajcie też, że z chwilą zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy Wami powstanie wspólność majątkowa. Warto wiedzieć, czy Wasz partner/partnerka nie ma skłonności do gier hazardowych. Jeśli nie podpiszecie intercyzy, ewentualne długi współmałżonka będą obciążać także drugą stronę.

4.Pożądanie i seks

Na jakość małżeństwa wpływa pożądanie i seks. Seks może łączyć, ale potrafi także dzielić. Warto więc jeszcze przed ślubem (także po ślubie) porozmawiać o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Zdajcie sobie także pytanie: co będzie za kilka, kilkanaście lat, gdy pożądanie wygaśnie? Małżeństwo zawiera się nie na kilka lat, ale na całe życie. Poszukajcie razem odpowiedzi na pytanie: co nas łączy poza seksem?

5.Niewierność

Najgorsze co może spotkać małżonków to zdrada. Zanim zdecydujecie się stanąć na ślubnym kobiercu porozmawiajcie o tym, jak każde z Was rozumie zdradę. Bardzo często kobiety i mężczyźni mają zupełnie odmienne zdanie na temat wierności. Idealna sytuacja to taka, w której oboje partnerów w kwestii zdrady ma takie same poglądy.

6.Stosunki z teściami

Mogą odbić się na Waszym związku. Nawet, jeśli układają się one bardzo dobrze lub przynajmniej poprawnie, w Waszym życiu zdarzać się będą sytuacje, które mogą być przyczyną sporu pomiędzy Wami. Chodzi tutaj między innymi o sposób spędzania świąt. Porozmawiajcie o tym, czy będziecie je spędzać tylko z rodzicami żony/męża, a może sami? Kto po ślubie będzie dla Ciebie na pierwszym miejscu: żona czy mama? Wartościowanie jest bardzo dużym wyzwaniem, może zepsuć stosunki nie tylko pomiędzy Wami, ale także pomiędzy partnerem a jego rodziną.

7.Gdzie będziemy mieszkać?

Zakładając rodzinę musicie zastanowić się, gdzie chcecie mieszkać: w mieście czy może na wsi. Czy będzie Was stać na to, aby zamieszkać samodzielnie, czy będziecie musieli zamieszkać z rodzicami? Jeśli musicie wybrać to drugie rozwiązanie, do rozwiązania pozostaje kwestia, z czyimi rodzicami zamieszkacie. Ustalcie to jeszcze przed ślubem.

8.Podział obowiązków domowych

Jeśli chcecie uniknąć konfliktów w Waszym małżeństwie, podzielcie się obowiązkami domowymi. Ustalcie, kto z Was będzie gotował, a kto sprzątał. Warto ustalić także, kto będzie zajmował się domem, gdy urodzi Wam się dziecko.

9.Czy byłeś/jesteś uzależniony?

Alkohol, narkotyki, hazard mogą zniszczyć każdy związek. Skłonności do uzależnienia nie warto ukrywać, trzeba wyznać prawdę nawet, jeśli zerwaliście z nałogiem.

10.Zdrowie

Przyszła żona/mąż mają prawo wiedzieć o problemach zdrowotnych.