Jak dobrze dopasować dodatki do sukni ślubnej

0
2373
4/5 - (1 vote)

Panna młoda w sukni ślubnej z pewnością wygląda fantastycznie, by jednak jeszcze silniej podkreślić jej piękno, warto zadbać o dobór ładnych, dopasowanych i wygodnych dodatków ślubnych. Najważniejszymi dodatkami większości panien młodych są: buty, welon, biżuteria, bolerko/szal/futerko, a czasem również rękawiczki. Rodzaj dodatków powinien odpowiadać stylistyce sukienki, a także być dopasowany do figury i typu urody panny młodej.

 

Jeśli chodzi o buty, to na wesele najczęściej wybiera się buty w kolorze białym. Są jednak i takie panny młode, które zakładają obuwie w intensywnym kolorze (np. turkusie) i łączą je kolorystycznie z atrakcyjną biżuterią i kolorem makijażu. Najważniejszą kwestią w przypadku obuwia jest jego wygoda, a także odpowiednia wysokość obcasa. Należy pamiętać, by suknię ślubną przymierzać, mając założone buty podobne do tych, w których zamierzamy wystąpić na ślubie i weselu. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie dobrać odpowiednią długość sukienki. Jak wspomniano, konieczna jest także wygoda butów – czeka nas bowiem zwykle wielogodzinna zabawa taneczna i nie możemy pozwolić, by nastrój zepsuły nam odciski i bolesne otarcia.

 

Kiedy jesteśmy zdecydowane na zakup welonu, również może nas zaskoczyć szeroki wybór propozycji. Welony różnią się zwykle długością, sposobem wykończenia, rodzajem zapięcia i ceną. Średni koszt welonu to ponad sto złotych. Welon pasuje właściwie do każdej sukni ślubnej – w trakcie przymiarek warto jednak przymierzyć kilka różnych welonów i zobaczyć, w którym modelu czujemy się najlepiej.

 

W przypadku biżuterii sprawa nie jest zbyt trudna. Albo buszujemy we własnych zbiorach i wynajdujemy ulubiony naszyjnik z kolczykami, albo pożyczamy biżuterię od mamy czy przyjaciółki (wówczas będziemy miały na ślubie coś pożyczonego!). Możemy także wyruszyć do sklepu i tam wybrać biżuterię, która najlepiej będzie odpowiadać naszej kreacji i oczekiwaniom. Warto pamiętać o tym, by decydować się raczej na delikatną biżuterię, która nie zdominuje naszego wyglądu.

 

Bolerko/szal/futerko są szczególnie ważne w dni o niższej temperaturze. Ten dodatek powinien być także noszony w kościele, gdzie zwyczajowo nie powinniśmy pokazywać ramion (szczególnie, jeśli mamy sukienkę z odkrytymi ramionami). To, czy naszym okryciem wierzchnim będzie bolerko, elegancki szal czy małe futerko powinnyśmy uzależnić od pory roku, warunków pogodowych, a także rodzaju sukni. Jeśli chodzi o rękawiczki – to stanowią one ciekawy, acz niekonieczny dodatek ślubnej kreacji. Na rękawiczki często decydują się panny młode marzące o bajkowych kreacjach księżniczek. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór rękawiczek – długich, krótkich, koronkowych czy atłasowych. Decydując się na ich zakup koniecznie dopasujmy je do stylu sukienki. Koszt rękawiczek ślubnych jest zależny od długości i rodzaju – zwykle wynosi kilkadziesiąt złotych.