Dobór muzyki dla didżeja

0
2427
5/5 - (1 vote)

Muzyka jest nieodzownym i bardzo ważnym elementem każdego wesela, dlatego państwo młodzi powinni zwrócić szczególną uwagę na dobór kapeli weselnej lub didżeja. W przypadku zespołu sprawa jest dość prosta – zawsze dowiadujemy się na temat obsługiwanego przez kapelę repertuaru i podejmujemy decyzję biorąc pod uwagę opinie byłych klientów, wspomniany repertuar i oczywiście cenę. Inaczej sprawa kształtuje się w przypadku wyboru didżeja, ponieważ każdy didżej może puszczać dowolną muzykę (utwory lecą przecież z płyt lub ostatnio – z komputera). Wybór didżeja następuje więc na podstawie innych przesłanek – jego osobowości, sympatycznego wyrazu twarzy, umiejętności zjednania klienta i łatwością prowadzonej rozmowy. Duże znaczenie mają także opinie państwa młodych i gości weselnych, którzy bawili się na weselach obsługiwanych przez naszego kandydata.

 

Kiedy już zapadnie decyzja o wyborze danego didżeja, koniecznie musimy porozumieć się w z nim w kwestii granej muzyki. Z pewnością pewne utwory didżej zaproponuje samodzielnie – jako kawałki, które sprawdziły się na niejednym przyjęciu. Większość piosenek możemy zaproponować jednak sami. Wówczas powinniśmy raczej nie ufać własnemu gustowi muzycznemu (jakikolwiek by nie był), ale pomyśleć raczej o sympatiach gości. Oczywiście możemy zaserwować sobie ulubione piosenki (np. utwory ważne dla naszego związku), jednak przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o muzyce, przy której dobrze będą bawić się nasi goście.

Przykłady muzyki, która sprawdza się na weselach:

  • Tak zwane złote przeboje, do których w młodości tańczyli nasi rodzice, ciocie i wujkowie – czyli muzyka lat 60., 70., 80. i początku lat 90. Wiele tamtych piosenek przetrwało próbę czasu i jest do dziś popularna na dyskotekach i potańcówkach. Z pewnością sprawdzą się tutaj piosenki takich nieśmiertelnych zespołów jak Queen, The Beatles, Abba i inne. Z pewnością gości rozrusza także energetyczny głos Michaela Jacksona.
  • Disco polo – piosenki te, choć nie mają raczej zbyt ambitnych tekstów, potrafią doskonale zachęcić do tańczenia. Prosty rytm i łatwe do powtórzenia słowa sprawiają, że zarówno młodzi, jak i starsi (choćby ze względu na swoje poczucie humoru) chętnie pobujają się na parkiecie.
  • Szlagiery polskiej piosenki – z pewnością spodobają się starszym gościom – znają oni teksty i z pewnością kojarzą przeboje pozytywnie – z czasem własnej młodości. Wiele takich przebojów jest także dobrze znana przez młodzież.
  • Modne przeboje rozpowszechniane przez ogólnopolskie radia z muzyką rozrywkową. Ze względu na swoją aktualność i popularność z pewnością spodobają się dużej części gości.

 

Koniecznie pamiętajmy o tym, by nie przesadzić z jednym stylem muzyki, który (jeśli to zaobserwujemy) nie zachęca zebranych gości do zabawy. Szeroki wybór piosenek w komputerze didżeja z pewnością pozwoli na dobranie lepszych utworów tanecznych. Lepiej nie serwować gościom muzyki, do której trudno się tańczy lub która jest męcząca w odbiorze, szczególnie dla starszych gości: techno czy rap.