Jak wykonać zaproszenia ślubne?

0
628
5/5 - (1 vote)

O tym, że zaproszenia ślubne można wykonać samemu to nie trzeba chyba być nie wiadomo jak bystrym by na to wpaść. Pozostaje jeden dylemat do pokonania mianowicie swoje umiejętności, a także zapał do posiedzenia kilku godzin nad tymi zaproszeniami. Jak wiadomo to co jest przez kogoś osobiście wykonane to zdecydowanie posiada większą wartość nie tylko dla wykonawcy, ale także dla bliskich, którzy otrzymali takie zaproszenie na ślub.

Aby się już zabrać do wykonywania tego rodzaju kartek, trzeba przede wszystkim doborze się zastanowić jak ma to ogólnie wyglądać. Można się inspirować naprawdę wieloma różnymi i oryginalnymi motywami. Przez powszechne motywy obrączki, serc, oraz wizerunku panny młodej a wszystko na białym kartoniku, po naprawdę niekonwencjonalne wykonania i motywy przewodnie. Przykładowo jeżeli ślub jest z obcokrajowcem to spokojnie można posługiwać się również motywami pochodzącymi z tamtego kraju.

Wtedy również można pozwolić sobie na więcej luzu. Oczywiście jeżeli ktoś chce zrobić bardzo romantyczne zaproszenia ślubne to dobrze będzie jak na przykład ozdobi je wstążeczką i przyklejonymi suszonymi kwiatkami, a w środku znajdzie się niezwykle romantyczny wierszyk o miłości i treść uprzejmego zaproszenia. Innym pomysłem jest na przykład scrapbooking czyli przyklejanie różnych powycinanych zdjęć, elementów, materiałów a także wszelkich pozostałych rzeczy jakie mogą się nawinąć pod rękę.

Jednak w tej metodzie trzeba uważać ponieważ można szybko przesadzić z ilością oraz różnorodnością naklejonych elementów. Mimo wszystko można szukać inspiracji w czasopismach, Internecie czy też książkach. A jeśli jednak ktoś ma naprawdę duże zdolności plastyczne może sam coś zaprojektować niezwykle ciekawego i oryginalnego.