Kiedy nie można znaleźć dobrego zespołu

0
1968
4/5 - (1 vote)

W czasie organizacji wesela zawsze są określone priorytety. Największym z nich jest zwykle zamawianie sali weselnej, ponieważ jest to z jednej strony, najbardziej deficytowy towar na rynki u z drugiej strony, element całkowicie konieczny dla właściwego zorganizowania wesela. Wszelkie kompromisy w tym miejscu powodują, że impreza uda się znacznie gorzej.

Faworyzowanie sali powoduje jednak, że cierpią inne elementy organizacyjne. W końcu sala weselna nie jest jedynym dobrem deficytowym, które nam będzie potrzebne. Równie często poważne problemy są z kapelami. Czasami jest nawet tak, że na termin, w którym będziemy mieli salę, nie ma już żadnych wolnych zespołów muzycznych.

W takiej sytuacji ostatnią deską ratunku staje się DJ, czyli osoba, która zamiast szarpać struny gitary, woli odtwarzać gotowe nagrania. Różnica miedzy zespołem i DJem jest mniej więcej taka, że inaczej to w sali wygląda i dodatkowo nie czuje się, że muzyka jest żywa. Niektórym osobom to dość poważnie przeszkadza, ale prawdę mówiąc, jeśli tylko zaproszony DJ potrafi popracować także jako wodzirej, w praktyce różnice są niewielkie. Na pewno na takim wyborze bardzo dobrze wyjdzie nasz portfel, ponieważ zatrudnienie jednaj osoby jest znacznie tańsze, niż całej kapeli.