Kształt figury a suknia ślubna

0
695
4/5 - (1 vote)

Każda panna młoda chce w dzień swojego ślubu wyglądać prawdziwie zjawiskowo. By to osiągnąć konieczny jest nie tyle zakup wymarzonej sukienki, ale dobranie jej do naszego wzrostu, tuszy, typu urody i ogólnego typu sylwetki. Jeśli tego nie dopilnujemy, może się okazać, że bajkowa sukienka niestety nie będzie wyglądać na nas korzystnie.

Jaką mamy sylwetkę?

Przed zakupem sukni ślubnej warto stanąć przed lustro i postarać się obiektywnie ocenić stan naszej figury (możemy także poprosić o pomoc mamę czy przyjaciółkę). Każda figura cechuje się bowiem określonym kształtem, które dla ułatwienia nazywa się nawiązując m.in. do kształtów owoców.

Figura typu gruszka – wyróżnia się wąskimi, szczupłymi ramionami i znacznie szerszymi biodrami. Panie gruszki często mają również niewielkie piersi, a także mocno zarysowane wcięcie w talii, podkreślane przez wspomnianą znaczną szerokość bioder. Panie tego typu powinny wybierać sukienki, które zharmonizują ich sylwetkę poprzez poszerzenie góry ciała. Dobrym wyborem będą z pewnością sukienki z rękawkami (także bufiastymi), a także takie dodatki jak bolerko lub szal.

Figura jabłko – to określenie pań, które wyróżniają się dość szerokimi ramionami, znacznym brzuszkiem, niewielkim wcięciem w talii lub jego brakiem. Często panie o figurze jabłka mogą się pochwalić wspaniałym kształtem nóg. Na figurze jabłka najlepiej prezentują się suknie wysmuklające (np. fasony w literę A) i tuszujące okolice brzuszka i bioder. Panie jabłka powinny unikać sukienek syrenek (rybek).

Panie o figurze klepsydry (czyli: o proporcjonalnej, zgrabnej sylwetce, z dużym biustem i wcięciem w talii) będą się dobrze prezentowały w większości typów sukien ślubnych. Figura klepsydry będzie znakomicie wyglądać zarówno w wysmuklającej sukience typu A, jak również sukience-rybce, która nie wybacza żadnych uchybień sylwetki.

Jeśli jesteśmy niewysokie i drobne (czyli mamy filigranową sylwetkę), bardzo ładnie będziemy wyglądać w delikatnych sukienkach z lekkich materiałów (np. w stylu empire). Przy wyborze sukni musimy uważać, by nadmiar ozdób, falban itp. nie zdominował naszego wyglądu.

Osoby z figurą odwróconego trójkąta, czyli panie z dużym biustem, szerokimi ramionami i stosunkowo wąskimi biodrami, powinny wybierać suknie, które przywrócą proporcje sylwetce. Korzystne będą tutaj wszystkie fasony sukienek z mocno rozkloszowanym dołem. Na paniach z dużym biustem znakomicie prezentuje się także dekolt w kształcie litery V.

Niezależnie od tego jaką sukienkę wybierzemy, pamiętajmy, że powinnyśmy się w niej czuć wygodnie i pięknie. Nasze wesele to przecież najwspanialsza okazja w życiu – kreacja więc powinna być naprawdę wyjątkowa.