Kwiaty na ślub

0
1605
5/5 - (1 vote)

Wybierz starannie kwiaty do ślubnego bukietu

Podczas ślubu w ręce panny młodej powinny być kwiaty. Wybór kwiatów jest istotny. Dobrze dobrany bukiet podkreśli urodę sukni oraz samej panny młodej. Na pewno nie należy przesadzać z ilością – bukiet nie musi być wielki, powinien być elegancki. Wystarczy kilkanaście róż i przybranie, do tego odpowiednie wstążki i już mamy wymarzony bukiet ślubny. Trzeba wybrać kolor i rodzaj kwiatów, przemyśleć taki wybór i zharmonizować  bukiet z wyglądem panny młodej, jej wzrostem, suknią, itp. Zaleca się wybór kwiatów pod kątem sezonu.

W styczniu wybiera się tulipany, w lutym hiacynty, w marcu frezje, w kwietniu eustomy, w maju lewkonie, w czerwcu piwonie oraz irysy, w lipcu mieczyki, w sierpniu słoneczniki, lawendówki i gipsówki. We wrześniu sprawdzają się hortensje, w październiku wrzosy i jaskry, w listopadzie chryzantemy i margerytki, a w grudniu goździki. Takie kwiaty można wykorzystywać jako bazę bukietów ślubnych. Z takich samych kwiatów można tworzyć dekoracje w kościele oraz na sali weselnej. Wybór wiązanki ślubnej jest sprawą panny młodej, ale doświadczona florystka na pewno doradzi i podpowie najlepsze rozwiązania.

Coraz więcej par decyduje się na kwiat w butonierce pana młodego. Można też wpleść kwiat we włosy panny młodej. Na przykład biała lilia lub czerwona róża znakomicie będą wyglądać wplecione w krótkie włosy panny młodej, podkreślając jej urodę oraz wdzięk. Z kwiatami związane są też pewne przesądy: róże mają kolce i zapowiadają trudne życie, wrzosy zapowiadają łzy, lilie czy kalie kojarzone są ze śmiercią, a fiołki symbolizują wierność, goździki oznaczają czystą miłość. Irysy to zapowiedź dobrego zdrowia. Zalecane są też kamelia, konwalia, niezapominajka oraz stokrotka.

Przesądów nie traktuje się poważnie, nie mają one wpływu na szczęście lub jego brak. W związku najważniejsze są miłość oraz tolerancja. Im więcej cierpliwości i miłości, tym lepsze rokowania dla związku.