Małe, ale ważne karteczki

0
848
4/5 - (1 vote)

Wszyscy wiemy, że diabeł zwykle tkwi w szczegółach. W trakcie wesela dbanie o drobnostki jest bardzo ważne, bo to one mogą powodować niezadowolenie gości. Nasze drobnostki są jednak ważne także jeszcze przed i po samym weselu. Chodzi tutaj o zaproszenia i podziękowania za wesele, które zostaną wręczone wszystkim zaproszonym osobom.

Zaproszenia maja często charakter niemalże barokowy. Zwyczajowo wręcza się je osobiście, co pozwala na pobawienie się ich formą. Ogólnie jest to koperta, w której znajduje się wytworny liścik. Na nim znajduje się zwykle element artystyczny i informacje o weselu, a także prośba o potwierdzenie przybycia. Jest to formułka grzecznościowa, gdyż wręczanie zaproszenia osobiście daje dobrą okazję do ustnego potwierdzenia przybycia.

Zaproszenia najlepiej jest wykonać na zamówienie. Nie jest to wcale bardzo drogie, ponieważ internetowe drukarnie, które się tym zajmują, maja bardzo umiarkowane ceny. Zamawiane zaproszenia pozwalają nam zapełnić je jednolitym, ładnym tekstem i nie ma tam wykropkowanych miejsc, które trzeba potem uzupełniać długopisem. Jest to naprawdę duży plus.

Podziękowania za obecność na weselu maja trochę inny charakter. Są to także małe karteczki z krótkim tekstem, ale trzeba się postarać, by nie wylądowały w śmieciach na kilka chwil po ich wręczeniu. Efekt ten uzyskuje się poprzez włożenie ich do specjalnych zdobionych stojaczków na wizytówki oraz zamknięcie tego całego prezentu w woreczku, do którego wrzucimy jeszcze cukierki lub zwyczajowe kilka migdałów. Słodycze zawsze nastawiają bardziej pozytywne do naszego prezenciku.