Najważniejsze rady na udane wesele

0
1109
4/5 - (1 vote)

To czy wesele będzie udane zależy od wielu czynników, jednak największym błędem jaką mogą zrobić nowożeńcy jest zbyt dużo stresu i zastanawiania się, czy wszystko pójdzie, tak jak powinno. Dla nich mamy złą wiadomość – niestety nie ma możliwości, żeby każdemu gościowi jednakowo smakowały potrawy, podobała się muzyka czy dekoracje. Dlatego trzeba przyjąć to do wiadomości i po prostu nie przejmować się. Zrelaksowana para w dniu wesela to szczęśliwa para. Istnieje jednak kilka rad, które mogą skutecznie pomóc w tym, żeby wesele udało się jak najlepiej.

Wygoda panny młodej

Przyszła mężatka powinna pamiętać o tym, że w trakcie wesela spędzi na nogach stojąc, chodząc i tańcząc wiele godzin. Dlatego niezbędne są wygodne buty, w których nie trzeba będzie obawiać się obtarć skóry i odcisków. Warto zainwestować w skórzane czółenka, których materiał wykonania jest delikatniejszy i dostosowujący się do stopy. Przed weselem trzeba je jednak rozchodzić, żeby w czasie zabawy nie było niemiłej niespodzianki. Na wszelki wypadek warto zabezpieczyć się w plastry na odciski i obtarcia oraz zapasową parę butów, a nawet dwie.

To samo dotyczy sukni ślubnej. Chociaż bardzo dużo panien młodych marzy o pięknie zdobionej sukni z ogromnym dołem, przypominającym sukienki księżniczek, trzeba wziąć pod uwagę, że dobra suknia ślubna powinna być przede wszystkim praktyczna. Dlatego na etapie przymiarek u krawcowej trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie jest za ciężka, czy nigdzie nie uwiera, czy ewentualne koronki lub ozdobne kamienie nie drapią skóry, a materiał nie plącze się pod nogami i nie przeszkadza.

Pełen relaks

Nowożeńcy nie powinni martwić się każdym szczegółem wesela. Pewnych zdarzeń nie da się uniknąć, tak jak nie da się zadowolić wszystkich gości naraz. Młoda paro, pamiętajcie, że to wasz dzień i nic nie powinno zakłócać waszego szczęścia. Chociaż ciężko pozbyć się tego stresu i zdenerwowania, jeżeli cioci Krysi nie posmakuje zupa… trudno! Ważne, że wam smakuje jedzenie i dobrze bawicie się przy wybranym przez siebie zespole.

Nie warto również kupować najdroższych rzeczy myśląc, że są najlepsze jakościowo lub tylko takie zrobią wrażenie na gościach. Sukienka ma podobać się pannie młodej, a nie kuzynce pana młodego. Tak samo jest z dekoracjami, fryzurą, bukietem czy samochodem, którym pojedziecie do kościoła i do domu weselnego.

Wyćwiczony pierwszy taniec

Wesele nie może się rozpocząć bez zatańczenia pierwszego tańca przez nowożeńców. Więc jeżeli nie czujecie się dobrzy na parkiecie lub chcecie zaszokować wszystkich gości, zacznijcie ćwiczyć układ taneczny dużo wcześniej! Pozwoli to na uniknięcie stresu w trakcie wesela, ale jeśli już pomylicie kroki… trudno! To nie konkurs taneczny, tylko chwila dla was dwojga. Poczujcie ten romantyzm, zawsze możecie przytulić się do siebie i kołysać we własnym rytmie.

Jeżeli zależy wam na perfekcji – zapiszcie się do szkoły tańca, gdzie pod okiem profesjonalisty będziecie mogli szlifować układ. Warto też pomyśleć o ćwiczeniach fizycznych, które pomogą w zachowaniu prawidłowej postawy ciała.

Dobry fotograf to podstawa

Jeśli chcecie mieć piękną pamiątkę na całe życie nie szukajcie fotografa po kosztach lub wśród rodziny. Profesjonalista stworzy wam piękny album, który będzie pamiątką na wiele lat, postara się również, żebyście na każdym zdjęciu wyglądali najkorzystniej. Doświadczona osoba to również gwarancja tego, że na zdjęciach zostaną uchwycone wszystkie ważne momenty wesela.

Przywitanie i pożegnanie

Goście na weselu powinni poczuć się wyróżnieni, że zostali zaproszeni na tak ważne dla was wydarzenie. Nie zapomnijcie przywitać ich, kiedy będą składali wam życzenia przed kościołem. Jeśli nie dotrzecie do wszystkich, już na sali przejdźcie obok stolików i przywitajcie każdego jeszcze raz. Nie zapomnijcie również o pożegnaniu ich, kiedy będą opuszczać lokal.

Nie odwlekajcie podróży poślubnej

Odpoczynek i relaks po kilku miesiącach stresujących przygotowań do wesela to coś, czego zdecydowanie wam trzeba. Wspólna podróż we dwójkę to również kolejna okazja do zacieśniania więzi, świetnej zabawy i pięknych wspomnień.