Oryginalne podziękowania dla rodziców

0
3593
4/5 - (1 vote)

Podziękowanie rodzicom za wychowawcze trudy to jeden z najbardziej wzruszających i emocjonujących momentów na każdym ślubie. Zazwyczaj Młodzi wręczają rodzicom kwiaty, kosze wypełnione łakociami czy podziękowania w różnej formie – od ozdobnych dyplomów po kryształowe wazony z dedykacją. Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego i wzruszającego, sprawdź nasze propozycje.

Wzruszające przemówienie

Nie ma nic bardziej wzruszającego, niż osobiste podziękowanie rodzicom na forum wszystkich weselnych gości. Oprócz standardowego „dziękujemy za trud, jaki włożyliście w nasze wychowanie”, warto powiedzieć coś więcej. Podążając tropem piosenki Urszuli Sipińskiej: „Cudownych rodziców mam, odkryli mi każdą z dróg, po której szłam” – jest tak wiele spraw i wydarzeń, za które warto podziękować, że z pewnością można wiele o nich powiedzieć. Rodzice na pewno będą wzruszeni i wdzięczni za pamięć o ich trudzie i poświęceniach. Jeśli chcesz, możesz ułożyć jedno przemówienie dla rodziców obu stron, choć o wiele bardziej osobiste będą przemówienia każdego z Państwa Młodych do swoich rodziców. Jeżeli nie chcecie popadać w zbyt wielki patos, ciekawym rozwiązaniem będzie podziękowanie dla… teściów. Każde z was może zebrać kilka rzeczy, za które warto podziękować rodzicom drugiej strony – teściowie z pewnością będą bardzo zadowoleni!

List do rodziców

List z podziękowaniem za wszystkie wspólnie spędzone lata to piękny i oryginalny pomysł na powiedzenie rodzicom, jak bardzo ich kochasz i jak wiele im zawdzięczasz. To opcja dla osób, które nie lubią przemawiać lub nie chcą dzielić się osobistymi sprawami z szerszą publicznością. List jest o tyle ciekawą formą, że nie ogranicza go czas ani miejsce – można napisać tyle, ile się chce. W przypadku przemowy ważne jest, by monolog nie był zbyt długi – wtedy nawet najbardziej wzruszające przemówienie zacznie nużyć. W przypadku listu nie ma takich obaw – rodzice na pewno będą chłonąć każde słowo! Co napisać w takim liście? To oczywiście zależy od Twojej osobistej historii. Napisz to, co chcesz powiedzieć rodzicom, ale nigdy nie było na to czasu czy okazji. Najważniejsze, by list był w pozytywnym tonie, nawet jeśli są sprawy, które cię z rodzicami dzielą. To ma być szczególne podziękowanie na zakończenie pewnego etapu w życiu i rozpoczęcie kolejnego – wspólnego życia z drugą osobą.

Nagranie z podziękowaniami

To najciekawsza forma podziękowań dla rodziców, łącząca w sobie dwa poprzednie pomysły. Na nagraniu możesz powiedzieć swoim rodzicom wszystko, co chcesz, nie obawiając się, że usłyszą to osoby postronne. Taki film można zrobić nawet zwykłym smartfonem lub prostą kamerą domową – nie potrzeba do tego profesjonalnego sprzętu. Ale jeśli jesteś osobą wymagającą – porozmawiaj z ekipą, która będzie filmować Wasz ślub. Dzięki temu nagranie będzie miało profesjonalną oprawę i świetną jakość. Płyta z takim filmem z pewnością będzie najczęściej odtwarzanym nagraniem w domu twoich rodziców!

Nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy! Napiszemy dla Ciebie spersonalizowany list do rodziców lub tekst przemowy, który głęboko zapadnie im w pamięć. W zależności od preferencji, może to być wspólny tekst dla wszystkich rodziców lub dwa osobne, dedykowane teksty. Wyślij do nas maila i wspólnie ustalimy wszystkie szczegóły: kontakt@przemowieniaslubne.pl.