Podziękowania dla rodziców

0
2051
3/5 - (1 vote)

Na każdym weselu zawsze odbywają się jakiegoś rodzaju specjalne podziękowania dla rodziców. Dostają oni swoją specjalną piosenkę lub biorą udział w zabawie, która ma za zadanie ich lekkie wypromowanie, że użyjemy takiego właśnie słownictwa. Rodzice będą jednak bardziej zadowoleni, jeśli ze ślubu zostanie im jakaś specjalna pamiątka, którą będą potem mogli wystawić w domu na specjalnym miejscu. W tym celu stworzono specjalne grawerowane patery i różnego rodzaju statuetki, które w trakcie uroczystości weselnej państwo młodzi wręczają swoim rodzicom.

Pomysł ten może przyjmować bardzo różne formy. Najczęściej wygląda to tak, że rodzice pana młodego dostają jedną statuetkę, a rodzice pani młodej drugą i za każdym razem jest to jakiś symbol miłości, na przykład wielkie serce. Jeśli państwo młodzi są pewni siebie, mogą poeksperymentować z bardziej osobistymi podarunkami, w których znaczenie będą miały jakieś specjalne upodobania rodziców lub relacje rodzice-młodzi. Ciężko tu podać jakikolwiek przykład ze względu na z założenia bardzo osobisty charakter takiej relacji.

Na koniec warto przywołać niezbyt miłą sytuację rodziców po rozwodzie. Jeśli taka sytuacja jest naszym udziałem, warto jest pomyśleć o łącznie czterech statuetkach, nawet jeśli tylko jedna z rodzin nie jest podręcznikowa. Na takie przypadki przewidziano miedzy innymi „Ojcowskie Skrzydła” i „Matczyne Skrzydła: ,które są symbolem opieki, jaką dzieci otrzymywały przez całe życie, a teraz wyfruwają na własną drogę życia.