Pomysły na podróż poślubną

0
674
5/5 - (1 vote)

Zgodnie ze zwyczajem, po złożeniu ślubnej przysięgi i weselnej zabawie młodzi wyruszają w podróż poślubną (czasami nazywaną też miesiącem miodowym). W amerykańskich filmach państwo młodzi po krótkiej zabawie zwykle wsiadają do eleganckiego wozu i… znikają gdzieś za horyzontem przy charakterystycznym dźwięku przyczepionych do zderzaka puszek.

W polskiej rzeczywistości wybranie się w podróż poślubną wygląda jednak zupełnie inaczej. Przede wszystkim, młodzi nie zostawiają swoich gości w połowie zabawy, tylko bawią się z nimi najczęściej do białego rana. Wyjazd w podróż poślubną jest natomiast nieco odłożony w czasie, co zwykle wynika z turnusów wakacyjnych, kwestii ustalenia urlopów i wielu innych czynników. Wiele młodych małżeństw przesuwa nieraz taką podróż na czas nieokreślony – wiąże się to zwykle z ich oszczędnością, bowiem sprezentowaną gotówkę młodzi często wolą przeznaczyć na urządzanie mieszkania niż zagraniczne wojaże.

Jeśli jednak już planujemy podróż poślubną, z pewnością zastanawiamy się gdzie pojechać. Możemy tutaj wyróżnić dwa trendy (choć oczywiście jest to pewne uogólnienie). Pierwszy z nich dotyczy osób, które rzadko pozwalają sobie na wyjątkowe wczasy. Takie osoby najczęściej wybierają wycieczki i wczasy all inclusive w jednym z zagranicznych nadmorskich kurortów (np. w Egipcie, Tunezji, czy Hiszpanii). Drugi trend dotyczy osób, dla których zagraniczne podróże nie stanowią niczego nadzwyczajnego. Te osoby będą starały się raczej wymyślić coś niezwykłego, jeśli bowiem co roku wybierają się na plażowanie nad Morzem Czerwonym, uczczenie własnego ślubu w takiej lokalizacji nie wyda się im wówczas atrakcyjne. W takiej sytuacji młodzi z pewnością mogą szukać pomocy w biurach podróży, które zajmują się organizacją ekskluzywnych wycieczek dopasowanych do wyśrubowanych potrzeb klientów. Jak cały przemysł ślubny, rynek podróży poślubnych i związanych z nimi atrakcji jest bardzo szeroki. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy biura podróży, warto wspomnieć o naszym odmienionym stanie cywilnym, ponieważ bardzo wiele biur kusi klientów znacznymi obniżkami i promocjami dla nowożeńców.