Pokaz tańca – atrakcja na wesele

0
643
4/5 - (1 vote)

Jeśli boicie się, że wasze wesele nie dostarczy gościom większych emocji albo chcecie ich zaskoczyć czymś, co na długo zapadnie im w pamięć warto rozważyć zakup wyjątkowej atrakcji weselnej, jaką jest pokaz tańca. Taki wybór nie tylko może zaskoczyć, ale również znakomicie urozmaicić weselne popołudnie. Najbardziej okazale i najlepiej przyjmowane są pokazy tańców egzotycznych, na przykład salsy lub samby. Stroje tancerzy i tancerek przyciągają wzrok, a także rozgrzewają publiczność. Nie inaczej sprawa ma się ze skoczną muzyką, przy której noga sama podskakuje do rytmu. Ilość pokazów ustalana jest z parą młodą – zazwyczaj są to jeden lub dwa tańce.

Kolorowi tancerze świetnie potrafią również rozruszać gości, zapraszając do wspólnego tańca lub proponując jego naukę. W efekcie nie ma osoby, która nie przyłączyłaby się do radosnych, często zabawnych pląsów na parkiecie. To również świetna okazja do rozwinięcia więzi między rodzinami małżonków. Do tego zdjęcia z tancerkami i ich pióropuszami będą ciekawie wyróżniały się w ślubnym albumie, a tańce na taśmie filmowej! Taka atrakcja to zapewnienie niezwykłej i co najważniejsze… niespodziewanej zabawy. Taniec niekoniecznie musi być bardzo egzotyczny. Istnieją grupy, które oferują na przykład pokaz tańca… irlandzkiego. Nauczenie się tych rytmicznych kroków dopiero musi być zabawą!

Trzeba jednak pamiętać, żeby zapewnić zespołowi odpowiednie zaplecze. Sala powinna posiadać solidny parkiet, możliwość włączenia muzyki przygotowanej przez grupę taneczną z płyty CD lub innego nośnika pamięci, a także miejsce, w którym tancerze będą mieli możliwość zmiany strojów i butów, na przykład w przygotowaniach do kolejnego występu. Miłym gestem ze strony państwa młodych będzie też przygotowanie dla zespołu po występie wody i ewentualnie drobnego poczęstunku.

Ceny pokazów tanecznych wahają się w zależności od rodzaju tańca, długości i ilości pokazów, a także liczby tancerzy. Oczywiście im ich więcej, tym show bardziej efektowne, ale będzie również potrzebny większy budżet. Przeciętny pokaz trwa około 10-15 minut, chociaż zdarzają się również takie, których czas trwania wynosi nawet pół godziny. Pokaz tańca to jednak nie wszystko, bardzo często w ofercie grup tanecznych jest również nauka, co może okazać się bardzo ciekawą i zabawną przygodą, na przykład w przypadku tańca irlandzkiego. To idealny sposób, żeby zaprosić gości na parkiet.

Para młoda również może zaskoczyć

Bardzo popularne na weselach stają się również urozmaicone i nieszablonowe pierwsze tańce młodej pary, które również mogą przybrać formę małego show. Pan młody tańczący z drużbami, lub panna młoda wykonująca zabawny układ z druhnami – to nie tylko niespodzianka dla gości, ale również rewelacyjna pamiątka. Właśnie do takich chwil i emocji wraca się najczęściej, do tego z wielkim uśmiechem na ustach.

Choreografię można również ustalić z wynajętą grupą taneczną, z którą również zostanie ona wykonana. Trzeba jednak pamiętać, że na naukę tańca, zwłaszcza niezwykłego lub zmiksowanego i połączonego z występami aktorskimi trzeba poświęcić trochę czasu. O takiej atrakcji na wesele warto więc pomyśleć dużo wcześniej. W przygotowaniach mogą pomóc filmy z podobnych tańców zamieszczane w Internecie – mogą być świetną inspiracją do wymyślenia własnego układu.

Przy ustalaniu choreografii warto wziąć pod uwagę wymiary i możliwości sali weselnej. Im więcej akcesoriów się wykorzysta, tym bardziej widowisko będzie efektowne. Jeśli na przykład organizujecie wesele na zewnątrz, pod balonem – wykorzystanie elementów przyrody będzie sporym atutem i z pewnością możecie liczyć na gromki aplauz ze strony przyjaciół i rodziny.

W taką niespodziankę można włączyć nawet obsługę lokalu. Zasada brzmi – wszystkie chwyty dozwolone, a im bardziej zaskoczycie gości, tym większą możecie mieć pewność, że długo nie zapomną waszego wesela. Z kolei decydując się na występ grupy tanecznej, zdecydowanie wybierzcie tę, która oferuje kolorowe stroje, egzotyczną, rytmiczną muzykę, doświadczenie i spektakularne pokazy.