Planowanie magicznej podróży poślubnej

0
619
2/5 - (1 vote)

Funkcją podróży poślubnej jest uczczenie zawarcia związku małżeńskiego w przyjemnym otoczeniu. Młodzi mogą wówczas odpocząć po miesiącach stresów związanych z organizacją wesela, a także nabrać świeżych sił by z nową energią powrócić do nowej, wspólnej codzienności.

Gdzie możemy pojechać na podróż poślubną?
Propozycji jest naprawdę wiele – wszystko zależy tak naprawdę od naszych oczekiwań, budżetów, a także czasu, jaki możemy przeznaczyć na wspólną wycieczkę. Choć zwykle mówi się o „miesiącu miodowym”, rzadko kiedy możemy wygospodarować aż miesiąc na wakacyjne wojaże. Zwykle podróż poślubna trwa więc od siedmiu do czternastu dni. Oto kilka propozycji poślubnych wyjazdów:

  • Jeśli dysponujemy ograniczoną ilością wolnych dni, możemy zdecydować się na niedaleki wyjazd (np. w polskie góry czy nad morze), by tam odpoczywać w eleganckim otoczeniu hotelu i pięknych krajobrazów. Możemy tam korzystać z zabiegów spa, chodzić na spacery i po prostu cieszyć się sobą.
  • Innym pomysłem na krótki wyjazd jest wybór wycieczki samolotowej do jednej z europejskich stolic. Kilkudniowe zwiedzanie Paryża lub Wenecji – miast zakochanych lub Londynu czy Wiednia z pewnością zostawi wspaniałe wspomnienia.
  • Jeśli wolimy spędzać czas w otoczeniu pięknej przyrody i chcemy wypocząć z dala od ludzi, możemy wybrać się do niewielkich nadmorskich miejscowości Włoch czy Chorwacji. Lepiej unikać wówczas ośrodków turystycznych, ponieważ możemy tam zagubić się nieco pośród kolorowego tłumu innych turystów.
  • Dla państwa młodych, którzy lubią przygody, świetnym pomysłem może okazać się aktywne spędzenie podróży poślubnej, np. podczas alpejskiego trekkingu. Dla osób dysponujących większym budżetem bardzo trafionym pomysłem może być wyjazd na afrykańskie safari lub odkrywanie tajemnic Inków w czasie wycieczki do Ameryki Południowej.
  • Bardzo wielu nowożeńców marzy jednak o zwyczajnym odpoczynku w komfortowych warunkach, dlatego też często wybiera eleganckie, pięciogwiazdkowe hotele w Egipcie czy Tunezji. Prócz wspaniałego słońca i doskonałego jedzenia, czeka tam wiele atrakcji, takich jak przejażdżki wielbłądem, czy możliwość nurkowania wśród raf koralowych.

Czasami zdarza się, że państwo młodzi ze względów finansowych nie decydują się na wyjazd w podróż poślubną. Podróż ta da nam jednak odrobinę wytchnienia we dwoje i podkreśli wyjątkowość ślubu – dlatego też warto zdecydować się choćby na krótki i niedrogi wyjazd. Niezależnie od tego, jaki wyjazd poślubny wybierzemy – czy będzie to droga zagraniczna podróż, czy też weekendowy wypad za miasto, dopilnujmy by faktycznie był to wyjazd relaksujący i komfortowy. Mamy wtedy wyjątkową okazję, by po raz pierwszy nacieszyć się sobą – już jako mąż i żona.