Oryginalny ślub i wesele

0
888
4/5 - (1 vote)

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnie wyglądających ślubów i wesel, jednak coraz częściej młode pary decydują się na wprowadzanie określonych myśli przewodnich uroczystości, dzięki czemu nadają im wyjątkowego charakteru.

Jeśli przyszli małżonkowie planują wyjazd w podróż poślubną na przykład do Afryki lub do innego egzotycznego miejsca, mogą to zaznaczyć wieloma wyjątkowymi dodatkami. Użycie na przykład elementów sztuki afrykańskiej w stroju, czy wystroju sali weselnej pozwoli nadać uroczystości wyjątkowego charakteru i dzięki temu będzie to wydarzenie długo pamiętane przez jego uczestników. Ponadto grupa grająca może jako przerywniki, grać, oczywiście w miarę możliwości, muzykę charakterystyczną dla określonego miejsca.

Sala weselna może stać się lasem równikowym, czy pustynią egipską. Pośród tych zdobień każdy odczuje klimat i atmosferę prawdziwego miejsca. Jednak nie trzeba się ograniczać tylko do ozdób; można także specjalnie zaprojektować zaproszenia ślubne, które dzięki obecnym możliwościom poligraficznym mogą nawet pachnieć jak wybrane przez młodych miejsce. Czyż nie byłoby wyjątkowym zaproszeniem ślubnym, gdyby po jego otwarciu rozeszła się woń curry, jeśli przyszli małżonkowie wybierają się do Indii. Takie rozwiązanie być może będzie kosztowniejsze niż tradycyjne zaproszenie ślubne, ale o ile bardziej wyjątkowe dla otrzymujących je zaproszonych gości.

A jeśli ma to być Japonia może być to zapach kwitnących kwiatów wiśni. Pamiętać jednak trzeba by zaproszenie ślubne było zapakowane w nieprzepuszczalną folię, żeby zapach nie wywietrzał przed dostarczeniem ich do gości. Wykorzystywanie określonej tematyki uroczystości weselnych jest nadal na polskim gruncie dość nowatorskim rozwiązaniem, jednak coraz więcej młodych par postanawia uatrakcyjnić w ten sposób, tak wyjątkowego wydarzenia.