Przemówienie Pani Młodej – podziękowania

0
6138
5/5 - (1 vote)

Przemówienie Pani Młodej to świetna okazja, by wygłosić publiczne podziękowania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ślub to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele osób. Każdy, o kim wspomni Młoda Pani na pewno poczuje się wyróżniony. Warto rozważyć takie podziękowania – jeśli nie w całości, to choćby w części wystąpienia Państwa Młodych.

Panie i panowie, drodzy przyjaciele i rodzino!

 

Od kiedy zaręczyłam się z Maćkiem, bez przerwy wyobrażałam sobie nasz ślub. Chciałam, żeby wszystko było perfekcyjnie zaplanowane i wykonane. I udało się! Wszystko przebiegło dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłam. Suknia, ceremonia, przyjęcie, mój wspaniały mąż – wszystko dzisiaj jest cudowne! Ale nie udałoby się to, gdyby nie wiele osób, które się do tego przyczyniły. Chciałabym wszystkim wam serdecznie podziękować. To dzięki wam nasz ślub był tak wyjątkowy!

 

Dziękuję z całego serca moim rodzicom i teściom. Wasze wsparcie i pomoc były nieocenione. Jestem wam bardzo wdzięczna za wszystkie rady, dobre słowa i oczywiście za pomoc w przygotowaniu tego pięknego przyjęcia.

 

Dziękuję naszym świadkom – Helenie i Markowi. Jesteście najlepszymi świadkami na świecie! Nie mogliśmy wybrać lepiej. Dziękuję za wasz trud, poświęcenie i pomoc. A szczególnie dziękuję Helenie – za wysłuchiwanie mojego biadolenia, znoszenie mojego trudnego charakteru i podnoszenie na duchu, kiedy organizacja tak dużego ślubu zaczynała mnie przerastać.

 

Dziękuję naszym cudownym przyjaciołom, którzy zawsze mieli dla nas świetne rady, a przede wszystkim potrafili nas zdystansować do każdego szalonego pomysłu.

 

Dziękuję wszystkim naszym gościom – rodzinie, przyjaciołom, znajomym – za to, że przyjęli nasze zaproszenie i sprawili, że ten wieczór stał się naprawdę udany. Bo cóż to by był za ślub bez was?

 

Dziękuję też moim cudownym siostrzeńcom – Jasiowi i Małgosi – za pomoc przy sypaniu kwiatów i niesienie obrączek. Cudownie wypełniliście swoją rolę. Jestem z Was bardzo dumna!

 

I w końcu dziękuję każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu przyczynił się do naszego dzisiejszego szczęścia. Wymienianie każdego z osobna zajęłoby mi chyba cały wieczór, ale bądźcie pewni, że nie zapomnę o Was i każdemu z was podziękuję osobiście.

 

Wznieśmy teraz toast za naszych wspaniałych gości!