Twoja strona ślubna

0
5270
2/5 - (1 vote)

Technologia otacza nas ze wszystkich stron – nie ma co do tego wątpliwości. Coraz częściej Młode Pary decydują się wykorzystać nową technologię do ułatwienia sobie planowania ślubu i informowania swoich gości o szczegółach tego wymarzonego dnia. W tym miejscu: TwojaStronaSlubna.blogspot.com możesz zobaczyć, jak wygląda przykładowa strona ślubna w praktyce. 

Po co mi strona ślubna?

Strona ślubna w założeniu ma służyć gościom weselnym i wszystkim tym, którzy są zainteresowani Waszym ślubem. Dzięki stronie ślubnej każdy otrzyma dokładnie te same informacje, a Para Młoda zyskuje na czasie i ułatwia sobie życie – nie trzeba już odpisywać na dziesiątki e-maili z zapytaniami czy tłumaczyć telefonicznie jak dojechać do kościoła.

Zakładki u góry strony to nawigacja, dzięki której Twoi goście łatwo znajdą wszystkie najpotrzebniejsze informacje dotyczące Waszego Dnia: miejsce ślubu i wesela wraz z mapkami dojazdu i niezbędnymi wskazówkami, informacje noclegowe, plan ceremonii ślubnej czy listę preferowanych prezentów. Oprócz tego na stronie ślubnej możecie opisać siebie i pokazać historię Waszej miłości. W ten sposób rodzina i przyjaciele będą mogli Was bliżej poznać i lepiej zrozumieć.

Strona ślubna jest też niezwykle istotna dla gości zagranicznych. Można ją stworzyć w dwóch językach, aby przybysze zza granicy poczuli się lepiej i mieli punkt informacyjny zawsze, gdy tego potrzebują.

I w końcu strona ślubna to świetna pamiątka ślubu dla Was!

Co powinno znaleźć się na stronie ślubnej?

Tak naprawdę zależy to tylko o Ciebie i Twojej drugiej połówki. Strona ślubna może spełnić rolę tylko i wyłącznie informacyjną – wówczas wystarczy tylko podać najważniejsze informacje o miejscu i czasie ślubu oraz wesela, ewentualnie uzupełnić listę prezentów i zadbać o istotne wskazówki dla gości zamiejscowych i zagranicznych.

Strona ślubna może być jednak znacznie bardziej rozbudowana i stanowić całe centrum informacji o Was i Waszym ślubie. Do strony można dodać Waszą historię: jak się poznaliście, co lubicie razem robić, co jedno myśli o drugim? Można wykorzystać do tego szablon pytań, na które oboje odpowiecie lub po prostu pozwolić popłynąć Waszej kreatywności. Fajną opcją jest też zrobienie galerii zdjęć. Jeśli lubicie być online i mieć kontakt z Waszymi gośćmi, dobrym pomysłem będzie dodanie Księgi Gości, czyli miejsca, gdzie każdy będzie mógł podzielić się z Wami życzeniami, dopytać o coś, czy potwierdzić swoją obecność na ślubie.

A jeśli chcesz dzielić się swoim szczęściem ze wszystkimi i jednocześnie chcesz zrobić sobie pamiątkę, do której będziesz wracać na długo po ślubie, to najlepszą opcją będzie prowadzenie zapisków ze ślubnych przygotowań w formie blogowych wpisów. Frajda gwarantowana!

Jak założyć stronę ślubną?

Możesz to zrobić samodzielnie – wystarczy, że zalogujesz się na jednej z platform blogowych (np. Blogger, WordPress.com, itp.), wybierzesz adres oraz nazwę i skonfigurujesz stronę: dodasz szablon, zrobisz opisy podstron, dodasz mapki i wpiszesz wszystkie niezbędne informacje. I już możesz publikować!

A jeśli chcesz, żeby Twoja strona była niezależna od blogowych platform, zawsze możesz założyć własny serwer i domenę, i na nich skonfigurować swoją stronę od podstaw.

 

Brzmi skomplikowanie?

A może masz za mało czasu, by wszystkim zająć się samodzielnie? Możemy to zrobić za Ciebie. Wystarczy, że podasz podstawowe informacje o Tobie, Twojej drugiej połowie oraz Waszym ślubie, a my zajmiemy się resztą. W zależności od Twoich potrzeb, zrobimy dokładnie taką stronę ślubną, o jakiej marzysz.

Napisz na adres: kontakt@przemowieniaslubne.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego, a ustalimy wszystkie szczegóły.