Udane przyjęcie weselne

0
903
4/5 - (1 vote)

Jeśli podjęliśmy decyzję o uświetnieniu naszego ślubu przyjęciem weselnym, z pewnością zależy nam, by było ono jak najbardziej udane. Jednocześnie, w głowie pojawia się bardzo wiele myśli na temat tego, co mogłoby nie wyjść – np. czy obie rodziny będą potrafiły się dobrze ze sobą bawić? Musimy wówczas wiedzieć, że choć wiele zależy od dobrej organizacji przyjęcia, tak naprawdę najważniejsze pozostaje poza naszym wpływem – dotyczy to po prostu bawiących się osób. Naszą rolą pozostaje jednak takie zorganizowanie imprezy, by sprzyjała ona dobrej zabawie wszystkich gości i przede wszystkim nas samych.

Żeby przyjęcie weselne było udane trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Z pewnością jest to – odpowiednie ułożenie stołów i usadzenie zaproszonych osób, dobry wybór orkiestry lub didżeja, którzy rozruszają i zintegrują zebrane towarzystwo, a także wybór muzyki tanecznej, która poruszy nogi i serca nie tylko najmłodszych, ale także i najstarszych zebranych gości. Jeśli chodzi o ułożenie stołów, to zwykle zależy ono od rodzaju wynajętej sali, a także ilości zaproszonych. Do naszych obowiązków należy jednak odpowiednie rozmieszczenie rodziny i przyjaciół, tak, by każdy z gości miał w swoim otoczeniu osoby, z którymi może spokojnie się bawić lub rozmawiać. Dobór osób powinien być podyktowany wiekiem, a także stopniem znajomości lub pokrewieństwa oraz ewentualnych sympatii. Często w rodzinach czy wśród znajomych zdarza się tak, że są osoby, które za sobą nie przepadają – wówczas raczej nie sadzajmy ich obok siebie, jeśli nie chcemy doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów.

Jeśli chodzi o orkiestrę i didżeja, to koniecznie warto poszukać osób sprawdzonych, które cieszą się pozytywnymi opiniami osób, u których grały na weselu. Jest to naprawdę istotna kwestia, ponieważ kiepski didżej i słaba orkiestra mogą naprawdę mocno zepsuć wesele. Przykładowo, zdarza się, że orkiestra rozpoczyna grać w momencie, gdy goście zasiadają do posiłków, natomiast sama wybiera się na „jednego” w momencie, gdy goście szaleją na parkiecie. Koniecznie musimy wcześniej porozmawiać z orkiestrą czy didżejem i ustalić takie kwestie by nie dopuścić do problemów w czasie trwania imprezy.